zvonisek

Jak se jmenuje čínské zázračné zvíře s lidskou tváří?

Je to z křížovky

Nejlepší odpověď
annas

Mělo by to slovo kuj (kui) Nedávno jsem doplňovala do křížovky.

--
Podívala jsem se do historie, co to zvíře znamená.

Andlický zdroj uvádí"

Kui ( čínština : 夔 ; pinyin : kuí ; Wade-Giles : k'uei ) je vícevýznamové slovo, které pojmenování různé postavy. ve starověké čínské mytologii .

Klasické texty používají toto jméno pro legendárního hudebníka Kui, který vynalezl hudbu a tanec; Pro jednonohého horského démona nebo boha deště. Kui řipomíná čínského draka , buben nebo opici s lidskou tváří

atd.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Kui_(Chine­se_mythology)