MonkeyKing

Jak se jmenuje básník, který spáchal sebevraždu v lázních?

Antický římský básník, se podřezal v koupeli

Nejlepší odpověď
Disraeli

Seneca.

Další odpovědi
marci1

Lucius Annaeus Seneca, římský filozof, který na popud svého bývalého žáka Nera měl spáchat sebevraždu, si v lázni přeřezal žíly, přičemž něco vody vyšplíchlo na zem.
https://citaty­.estranky.cz/clan­ky/vyroky-slavnych---posledni-slova-pred-smrti.html

tvaruzekcz

Kulky, jed, plyn, dokonce i meč na harakiri. Pokud jde o způsob, jak spáchat sebevraždu, není kreativita spisovatelů a básníků o nic menší než ta, kterou dávají na odiv ve svých dílech.

I_v

Moze to byt Seneca alebo Lucan?
Obaja kvoli tomu, ze skaredo pisali o Nerovi. Senecov trest, ale ten sa nekupal, len stal v lavore ked ho podrezavali (podla obrazu).

elkon

Tvarůžek jistě nečetl dotaz, jinak by neplácal hlouposti a odpověděl by, který že to byl básník.