mandat

Jak se jmenuje báseň, ve které je Lenin maják, Lenin zvon?

Nejlepší odpověď
annas

Báseň se jemnuje Náš zpěv.

Reflektor 2. ledna 1924 otiskl báseň Náš zpěv od S. K. Neumanna , v níž jsou závěrečná slova

Zahání nevěru, úzkost a ston
Lenin-maják, Lenin-zvon, Lenin-maják, Lenin-zvon,
maják-zvon,
Lenin! .
--

Pod stejným název Náš zpěv je báseň zveřejněna vna stránce Básně z brožury „Hovořili s Leninem“.

Tento materiál vznikl v rámci projektu „Moderní dějiny do škol“, který je financován z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR.

Přehled uveřejněných básní:
S. K. Neumann – Náš zpěv
Josef Hora – Leninia
Jan Noha – Listopad
Josef Hora – V Moskvě

Básně mohou učitelé využít při přípravě zajímavých metodických materiálů pro své žáky, případně s nimi pracovat v hodině nebo semináři, mohou se stát také podkladem pro samostatnou práci či přípravu žáků.
--

Pro ověření dva odkazy

http://archiv­.neviditelnypes­.lidovky.cz/clan­ky/2002/05/21929_20_0_0­.html
Slova básně dole

Na stránce dole je možné si přečíst celou báseň – je v pdf
http://www.moderni-dejiny.cz/cla­nek/basne-z-brozury-hovorili-s-leninem/

Další odpovědi
Zbynas

Neumann – Zpěvy z dvacátých let.