BELA81

Jak se jmenuje báje nebo pověst o tom jak byl člověk rozdělen na dvě části a jedna hledá druhou?

Nevíte jak se jmenuje báje nebo pověst o tom jak člověk byl rozdělen na dvě části.A od té doby hledají jeden druhého.V to m příběhu jde o to že muž hledá svojí druhou polovičku což je žena a naopak.Myslím že jde o řeckou báji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já znám jen tuto- možná je to ona co hledáš

Hermafroditos, bájný dvojenec. V jedné osobě muž i žena, tvor, jenž před dávnými věky žil v zemi olivovníkových hájů. Byl ideálem, neboť muž i žena v něm existovali v dokonalé harmonii, neznajíce rozmíšky či hádky, vznikající díky rozdílnosti mužů a žen. V Hermafroditovi se mužský element snoubil s ženským v naprostém souladu, oba v něm byly obsaženy a tvořily jedno tělo i jedinou mysl. Ach, jaká idyla, jaký dokonalý život!

Na Olympu měli v těch pradávných dobách sídlo bohové. Ti, ač božští a nesmrtelní, měli k ideálu harmonie daleko. Sem tam nějaká nevěra, podfuk, zlodějina, urážky, i nějaké to křivé obvinění či incest by se určitě našel… Tohle celé božské nadělení měl na starosti Zeus, jenže ani on z těchto mezí nevybočoval. A když se tak díval z Olympu, viděl na zemi přešťastného Hermafrodita, který si tam žil mnohem spokojeněji než ti bohové na Olympu. A co navíc, Hermafroditos si občas dovolil být vůči Diovi neuctivý, kousavý.........
dál čti v odkazu

http://www.piste-povidky.cz/autorske-dilo/59390