Spiritus

Jak se jmenuje?

Jak se jmenuje takový ten žlutý prášek na mokré rány?
Doplňuji:
mám jen něco co se jmenuje BISMUTHI SUBGALLAS..je to ono?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:
Bismuthi subgallas je žlutý prášek, má účinek adstringentní a mírně antiseptický. Lokálně se nevstřebává. Používá se v přípravcích u mokvajících procesů. Bývá však kontaktním alergenem.

Penicilínový prášek, o němž píše Bubca, se prý již v lékárnách neprodává. Nabízejí žlutý prášek na rány. Je to antiseptikum, ne antibiotikum. Doporučují nějaký Hemagel.
Doplňuji:
Ještě doplňuji odkaz. Jak jsem citovala, přípravek Bismuthi subgallas se používá v přípravcích, tedy že ho lékárníci do něčeho přimíchávají.

Přidávám ještě zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:iZ­vfHGAw3WQJ:www­.pharmanews.cz/05_2002/­05-02%2520pharma-hemoroidy.htm+Bis­muthi+subgallas&cd=3&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz

Zdroj: http://www.kos­metika.cz/forum/ak­ne/rychle-hojeni-jakykoliv-ran-na-kuzi-oderek-stroupk-10300/?kotva=

Další odpovědi
anonym

Takový jsem měl,byl to Penicilin.Myslím tím opravdu prášek na zasypávání.
Doplňuji:
Nemám tušení,bohužel­.Zkusit dotaz na Netu,v lékárně?

mosoj

Septonex.
Také je Framykoin v prášku, ale ten není žlutý.
http://www.leky-zdravi.cz/index­.asp?menu=1399&re­cord=68077
Septonex je antiseptikum a framykoin antibiotikum. Framykoin bude jenom na předpis. Obojí je výborné. Pozor na antibiotika. Víte že po framykoinu v ráně lze ohluchnout?

Oskar : endiform je na průjem !!

oskar

Jmenuje se to ENDIFORM Na průjem je ENDIARON.

anonym

Tak já vlastně nevím,jakým sajrajtem jsem si zasypával ty strašlivé rány od medvědů,tygrů,lvů a pod.Vím jen,že to fungovalo a zůstávaly jizvy.Velice impozantní,ovšem.

anonym

Pozor!! Je to „zásaditý gallan bismutitý“,ky­selina. To bych si dost rozmyslel!!

Spiritus

tak sem to tam nasypala a nebude to ani kyselina ani zásada páč ruka je celá :D

mosoj

Tak je to kyselina nebo zásada?

anonym

2,4-dihydroxy
1,3-dioxa
2-bismaidan
6-karboxylová
Vysušená látka obsahuje 48,O až 51,0% Bi (A,209,98)
Nejsem chemik,jak jsem koupil.......

mosoj

Bubca, moje poznámka nebyla myšlena ve zlém.

mosoj

Bubca : Jo, jo beru. Jedná se o složitou organickou látku, která byť se jmenuje gallan nemá s galiem nic společného a je to opravdu kyselina, která má karboxylové a hydroxilové skupiny. Odtud možná název zasaditý, ale je to kyselina.

annas

Já jsem našla na citované stránce toto. Zřejmě stejný zdroj, jak uvedl Bubca.

Bismuthi subgalla
Zásaditý gallan bismutitý
Je to kyselina 2,4-dihydroxy-1,3-dioxa-2-bismaindan-6-karboxylová. Počítáno na vysušenou látku, obsahuje 48,0 až 51,0 % Bi (A, 208,98).

Vlastnosti

Žlutý prášek. Je prakticky nerozpustný ve vodě a v lihu 96%. Rozpouští se za rozkladu v minerálních kyselinách a v roztocích alkalických hydroxidů za vzniku červenohnědé tekutiny.

http://www.le­kopis.cz/Kap_6_1_­Bismuthi_subga­llas.htm

kropitko

Mamka když mi tím zasypávala rány,tak říkala,že je to penicilin v prášku,tak já nevím. Já to nepoužívám. Dětem ránu pořádně vymeju,když je potřeba na chvíli zalepím,pak odkrejem a necháme větrat…

Spiritus

lepší je nechat pod náplastí-rychlejc se to hojí..