Avatar uživatele
Spiritus

Jak se jmenuje?

Jak se jmenuje takový ten žlutý prášek na mokré rány?
Doplňuji:
mám jen něco co se jmenuje BISMUTHI SUBGALLAS..je to ono?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, Jahoda před 5055 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Našla jsem toto:
Bismuthi subgallas je žlutý prášek, má účinek adstringentní a mírně antiseptický. Lokálně se nevstřebává. Používá se v přípravcích u mokvajících procesů. Bývá však kontaktním alergenem.

Penicilínový prášek, o němž píše Bubca, se prý již v lékárnách neprodává. Nabízejí žlutý prášek na rány. Je to antiseptikum, ne antibiotikum. Doporučují nějaký Hemagel.
Doplňuji:
Ještě doplňuji odkaz. Jak jsem citovala, přípravek Bismuthi subgallas se používá v přípravcích, tedy že ho lékárníci do něčeho přimíchávají.

Přidávám ještě zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:iZ­vfHGAw3WQJ:www­.pharmanews.cz/05_2002/­05-02%2520pharma-hemoroidy.htm+Bis­muthi+subgallas&cd=3&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz

Zdroj: http://www.kos­metika.cz/forum/ak­ne/rychle-hojeni-jakykoliv-ran-na-kuzi-oderek-stroupk-10300/?kotva=

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Takový jsem měl,byl to Penicilin.Myslím tím opravdu prášek na zasypávání.
Doplňuji:
Nemám tušení,bohužel­.Zkusit dotaz na Netu,v lékárně?

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Septonex.
Také je Framykoin v prášku, ale ten není žlutý.
http://www.leky-zdravi.cz/index­.asp?menu=1399&re­cord=68077
Septonex je antiseptikum a framykoin antibiotikum. Framykoin bude jenom na předpis. Obojí je výborné. Pozor na antibiotika. Víte že po framykoinu v ráně lze ohluchnout?

Oskar : endiform je na průjem !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Jmenuje se to ENDIFORM Na průjem je ENDIARON.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Tak já vlastně nevím,jakým sajrajtem jsem si zasypával ty strašlivé rány od medvědů,tygrů,lvů a pod.Vím jen,že to fungovalo a zůstávaly jizvy.Velice impozantní,ovšem.

před 5055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pozor!! Je to „zásaditý gallan bismutitý“,ky­selina. To bych si dost rozmyslel!!

před 5055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Spiritus

tak sem to tam nasypala a nebude to ani kyselina ani zásada páč ruka je celá :D

před 5055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Tak je to kyselina nebo zásada?

před 5055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

2,4-dihydroxy
1,3-dioxa
2-bismaidan
6-karboxylová
Vysušená látka obsahuje 48,O až 51,0% Bi (A,209,98)
Nejsem chemik,jak jsem koupil.......

před 5055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Bubca, moje poznámka nebyla myšlena ve zlém.

před 5054 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Bubca : Jo, jo beru. Jedná se o složitou organickou látku, která byť se jmenuje gallan nemá s galiem nic společného a je to opravdu kyselina, která má karboxylové a hydroxilové skupiny. Odtud možná název zasaditý, ale je to kyselina.

před 5054 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já jsem našla na citované stránce toto. Zřejmě stejný zdroj, jak uvedl Bubca.

Bismuthi subgalla
Zásaditý gallan bismutitý
Je to kyselina 2,4-dihydroxy-1,3-dioxa-2-bismaindan-6-karboxylová. Počítáno na vysušenou látku, obsahuje 48,0 až 51,0 % Bi (A, 208,98).

Vlastnosti

Žlutý prášek. Je prakticky nerozpustný ve vodě a v lihu 96%. Rozpouští se za rozkladu v minerálních kyselinách a v roztocích alkalických hydroxidů za vzniku červenohnědé tekutiny.

http://www.le­kopis.cz/Kap_6_1_­Bismuthi_subga­llas.htm

před 5055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Mamka když mi tím zasypávala rány,tak říkala,že je to penicilin v prášku,tak já nevím. Já to nepoužívám. Dětem ránu pořádně vymeju,když je potřeba na chvíli zalepím,pak odkrejem a necháme větrat…

před 5055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Spiritus

lepší je nechat pod náplastí-rychlejc se to hojí..

před 5055 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek