Drap

Jak se jmenovali křestními jmény Mach a Šebestová ?

Myslím tím postavy ze stejnojmenného seriálu.

Nejlepší odpověď
marci1

„Mach a Šebestová nemají křestní jména. Adolf Born v jednom z rozhovorů pro MF DNES vzpomínal, že si autorská trojice s jejich jmény nemohla poradit. "Miloš Macourek dlouho hledal. Jenže jsme měli zkušenost, že malé české děti tak do čtvrté třídy si říkají příjmením. Ani ne tak mezi sebou. Ale když přijdou domů, vyprávějí: Bavili jsme se bezvadně, byl tam Mach, Šebestová. Neříkají, byl tam Pepík… To je typická středoevropská záležitost. V anglosaském světě naopak říkají žáci i profesorům křestním jménem,“ říká Adolf Born". 🙂
http://www.ro­dina.cz/nazor12397243­.htm

Další odpovědi
gecco

Pokud vím, nemají určena křestní jména…
😉

anonym

Mach a Šebestová nemají křestní jména, protože podle autorů si prý malé děti ve školách stejně říkají příjmením.

Adolf Born v jednom z rozhovorů pro MF DNES vzpomínal, že si autorská trojice s jejich jmény nemohla poradit. „Miloš Macourek dlouho hledal. Jenže jsme měli zkušenost, že malé české děti tak do čtvrté třídy si říkají příjmením. Ani ne tak mezi sebou. Ale když přijdou domů, vyprávějí: Bavili jsme se bezvadně, byl tam Mach, Šebestová. Neříkají, byl tam Pepík… To je typická středoevropská záležitost. V anglosaském světě naopak říkají žáci i profesorům křestním jménem,“ říká Adolf Born.

anonym

Ferda a Ferda.

anonym

pro marci1
Byl jsem o něco rychlejší, ale ještě jsem hledal doplňující informace.