MonkeyKing

Jak se jmenovala kniha o dívce s otcem?

Myslím v 18. nebo 19. století náctiletá dívka s přísným otcem – jak se jmenovala tato kniha?
Doplňuji:
Ukázka je v Čítance pro 9. ročník – nakladel. FRAUS!!!

Nejlepší odpověď
annas

Dívala jsem se do obsahu čítanky. Podle obsahu by to mohla být Evženie Grandetová od Honoré de Balzaca.

Evženie Grandetová -je upřímná, citlivá dívka, která je schopná milovat upřímnou láskou. Pro ni je ochotna obětovat vše. Na druhé straně je bezmocná proti otcově vůli a tyranii.

Další odpovědi
Kolmon

Myslim, že by to chtělo trochu víc upřesnit aspoň nějakej děj nebo něco čeho se dá chytit.

hanulka11

Napiš sem prosím kousek té ukázky – díky .

M.

V čítance to není? :)