annas

Jak se jmenoval staročínský filozof, nazývaný Starý Mistr, který žil v šestém až pátém století před naším letopočtem?

Které jsou podle něho tři základní koncepce taoismu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

doba jeho narození ani smrti není známa. Legendární zakladatel čínského taoismu a údajně i autor knihy Tao-te-ťing (Knihy o Tao a ctnosti). Rozpracovává tři základní koncepce: tao – zákon cesty vzniku, vývoje a zániku, te – kvalita, trvalá vlastnost, ctnost, někdy překládaná jako energie, a u-wej – podřízenost přírodě, harmonie s tao.

Lao-c´

http://www.kras­napani.cz/dnes­ni-den