FOG

Jak se jmenoval film? I v originále.

Hral tam Klaus Kinski a bylo to nekde v horach,kde pretahovali pres hreben velkou lod.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Myslím,že to bude to co hledáte

http://www.csfd­.cz/film/4270-fitzcarraldo/

Určitě nejnáročnějším společným filmem byl Fitzcarraldo (1982), který režisérovi i herci přinesl další dobrodružné natáčení. V peruánské divočině inscenoval Herzog příběh koloniálního snílka, jenž chce dopřát místním indiánům operu. Vydává se po proudu nebezpečné řeky mezi divošské kmeny, aby se dostal k odlehlým kaučukovníkům a vydělal peníze na operní dům. Herzog se rozhodl pro bezprecedentní scénu, v níž Fitzcarraldo přepravuje svou loď přes kopec do koryta jinak nedostupné řeky. Bláznivý nápad realizoval s místními indiány jen za pomoci provazů a jednoduché techniky, v nepředstavi­telných podmínkách, kdy se všichni ze štábu bořili po pás do bahna vykáceného pralesa.

Herzog při našem setkání často mluvil o svých postavách jako o těch, kteří se snaží utkat s gravitací, jež každého i s jeho plány stahuje k zemi. Fitzcarraldo je pro něj filmem o jednom bláznivém megalomanském pokusu „uletět gravitaci“. Té existenciální i té přírodní. To zajímavé a dramatické se tentokrát odehrávalo především mimo kameru. Na plátně najdete autentické scény, kdy došlo k nečekanému utržení lodi, na níž byla v té době posádka, a jejímu nekontrolovatelnému pohybu mezi nebezpečnými říčními přejemi. Kameramanovi, který stále točil, vyskočilo sklo, které jej zle pořezalo. Z natáčení jsou známé i historky, kdy indiáni Herzogovi nabízeli, že mu hysterického Kinského zabijí. V jedné chvíli se Kinski rozhodl opustit natáčení. Herzog to glosoval šokujícím způsobem: Vzal jsem pušku, namířil ji na něj a řekl, že jestli udělá ještě krok, tak ho zastřelím. Že nic není důležitější než tento film. Nikdy předtím ani potom jsem něco podobného neudělal.

Zdroj: http://www.di­vadelni-noviny.cz/werner-herzog-vzal-jsem-pusku-a-namiril-ji-na-kinskeho/

Další odpovědi
led

Fitzcarraldo
Peru / Západní Německo, 1982, 158 min
Umanutý dobrodruh Fitzcarraldo si usmyslí, že do peruánských pralesů dopraví zázrak evropské kultury – operu. Jeho cesta do nitra neprobádaných končin naráží na bezpočet potíží, k nejpověstnějším patří přesouvání parníku přes horský hřeben. Ve filmu zaznějí slavní operní melodie, z gramofonových desek uslyšíme i hlas Enrika Carusa, jenž téměř zázračně uklidní nepřátelsky naladěné Indiány. Film se natáčel za mimořádně obtížných podmínek tři roky, během nichž musel režisér měnit i herecké obsazení – mimo jiné odstoupili např. Jack Nicholson a Mick Jagger.
PS.
hanulka, bola ste rýchlejšia 🙂
Doplňuji:
neviete niekto, kde by sa dal stiahnúť? (nezáleži na jazyku -pokiaľ nie je čínsky)

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/4270-fitzcarraldo/

dědapetr

Třeba si ho najdete tady

Zdroj: http://www.ha­tii.arts.gla.ac­.uk/Multimedi­aStudentProjec­ts/00-01/0009135b/f­ruits/html/Kin­ski/kinski-film.htm

alexandra

Tady máte lepší odkaz. U každého filmu,máte podrobný obsah,tak tam to snad najdete.
http://www.fdb­.cz/lidi/19861-klaus-kinski.html

hanulka11

led …ale dalo mi to zabrat

led

Ja som si ten film síce pamätala, bol fantastický, ale chcela som k tomu blabla.