Avatar uživatele
FOG

Jak se jmenoval film? I v originále.

Hral tam Klaus Kinski a bylo to nekde v horach,kde pretahovali pres hreben velkou lod.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, dědapetr před 4090 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Myslím,že to bude to co hledáte

http://www.csfd.cz/…

Určitě nejnáročnějším společným filmem byl Fitzcarraldo (1982), který režisérovi i herci přinesl další dobrodružné natáčení. V peruánské divočině inscenoval Herzog příběh koloniálního snílka, jenž chce dopřát místním indiánům operu. Vydává se po proudu nebezpečné řeky mezi divošské kmeny, aby se dostal k odlehlým kaučukovníkům a vydělal peníze na operní dům. Herzog se rozhodl pro bezprecedentní scénu, v níž Fitzcarraldo přepravuje svou loď přes kopec do koryta jinak nedostupné řeky. Bláznivý nápad realizoval s místními indiány jen za pomoci provazů a jednoduché techniky, v nepředstavitelných podmínkách, kdy se všichni ze štábu bořili po pás do bahna vykáceného pralesa.

Herzog při našem setkání často mluvil o svých postavách jako o těch, kteří se snaží utkat s gravitací, jež každého i s jeho plány stahuje k zemi. Fitzcarraldo je pro něj filmem o jednom bláznivém megalomanském pokusu „uletět gravitaci“. Té existenciální i té přírodní. To zajímavé a dramatické se tentokrát odehrávalo především mimo kameru. Na plátně najdete autentické scény, kdy došlo k nečekanému utržení lodi, na níž byla v té době posádka, a jejímu nekontrolovatelnému pohybu mezi nebezpečnými říčními přejemi. Kameramanovi, který stále točil, vyskočilo sklo, které jej zle pořezalo. Z natáčení jsou známé i historky, kdy indiáni Herzogovi nabízeli, že mu hysterického Kinského zabijí. V jedné chvíli se Kinski rozhodl opustit natáčení. Herzog to glosoval šokujícím způsobem: Vzal jsem pušku, namířil ji na něj a řekl, že jestli udělá ještě krok, tak ho zastřelím. Že nic není důležitější než tento film. Nikdy předtím ani potom jsem něco podobného neudělal.

Zdroj: http://www.divadelni-noviny.cz /werner-herzog-vzal-jsem-pusku -a-namiril-ji-na-kinskeho/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Fitzcarraldo
Peru / Západní Německo, 1982, 158 min
Umanutý dobrodruh Fitzcarraldo si usmyslí, že do peruánských pralesů dopraví zázrak evropské kultury - operu. Jeho cesta do nitra neprobádaných končin naráží na bezpočet potíží, k nejpověstnějším patří přesouvání parníku přes horský hřeben. Ve filmu zaznějí slavní operní melodie, z gramofonových desek uslyšíme i hlas Enrika Carusa, jenž téměř zázračně uklidní nepřátelsky naladěné Indiány. Film se natáčel za mimořádně obtížných podmínek tři roky, během nichž musel režisér měnit i herecké obsazení - mimo jiné odstoupili např. Jack Nicholson a Mick Jagger.
PS.
hanulka, bola ste rýchlejšia :-)
Doplňuji:
neviete niekto, kde by sa dal stiahnúť? (nezáleži na jazyku -pokiaľ nie je čínsky)

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/4270-f itzcarraldo/

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Třeba si ho najdete tady

Zdroj: http://www.hatii.arts.gla.ac.u k/MultimediaStudentProjects/00 -01/0009135b/fruits/html/Kinsk i/kinski-film.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

Tady máte lepší odkaz. U každého filmu,máte podrobný obsah,tak tam to snad najdete.
http://www.fdb.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

led ...ale dalo mi to zabrat

před 4090 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Ja som si ten film síce pamätala, bol fantastický, ale chcela som k tomu blabla.

před 4090 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek