MilenaS

Jak se jmenuje hra

Ahojky, prosím o pomoc při hledání jména hry a jejích pravidel.
Hru jsem si přivezla z dovolené na Kapverdách, prý je to místní nejstarší logická hra. Popis hry: dva soupeři naproti sobě mají ve svých šesti důlkách kamínky a od protivníka se snaží dalších co nejvíce získat tím, že je přehazují z důlku do důlku ve směru hodinových ručiček. Místním jsem rozuměla něco jako ORI ORIL (bohužel jsem se k psaní nedostala) ale pod takovým názvem nemohu nic na internetu najít. Předem děkuji za vaši snahu mi pomoci.
Doplňuji:
Česílko díky za snahu, ale to není ono.

Doplnění: vezmeš si ze svého důlku všechny kamínky a po jednom je dáváš dál do vedlejších a pak na druhé straně i do soupeřových dolíků. A snad tam kde dáš poslední tak ty kamínky v důlku jsou tvé. Jenže nevím to přesně.

Nejlepší odpověď
anonym

Znám Hexagon, přeskakuješ soupeřovi kameny a tím změní soupeřovu barvu na tvoji. Kdo má nejvíc kamenů své barvy, ten vyhrál.
https://www.go­ogle.cz/search?q=he­xagon&hl=cs&cl­ient=firefox-a&hs=en9&tbo=­d&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ei=QfGtU­O6jLszBtAaSg4CwBw&ved=0­CAcQ_AUoAA&biw=1212&b­ih=814#hl=cs&cli­ent=firefox-a&hs=YTU&tbo=d&rls­=org.mozilla:cs%3A­official&tbm=is­ch&sa=1&q=game+he­xagon&oq=game+he­xagon&gs_l=im­g.3...10326.11168­.0.11263.5.5.0­.0.0.0.76.321­.5.5.0...0.0.­..1c.1.pMtgQUh­lFS0&pbx=1&bav=on­.2,or.r_gc.r_pw­.r_qf.&fp=993c220­40c740544&bpcl=38897761&­biw=1212&bih=814
Doplňuji:
odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil (si v duchu)
-
Ta hra se jmenuje MANCALA http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en|cs&u=http://­en.wikipedia.or­g/wiki/Mancala&e­i=9AOuUMDoF83HswbVkIH­gAQ

Další odpovědi
barnajka

Mám tu hru v mobilu – je tězce návyková, vážně! :)
Nevím, jak se jí říká v oblasti Kapverd, ale já ji znám jako Bantumi.
Mrkni na Google, snad se mi ten odkaz vloží správně:
http://www.go­ogle.cz/search?q=ban­tumi&hl=cs&tbo­=u&tbm=isch&sou­rce=univ&sa=X&e­i=-QKuUNG2EKf54QTZxoG­QDA&ved=0CDUQ­sAQ&biw=320&bih=508#p=0
Doplňuji:
Tak se mi podařilo najít i ty Kapverdy; tam tomu říkají Ouri, Ouril, příp. Uril.
Je to hned v tom prvním odstavečku: http://en.wiki­pedia.org/wiki/O­ware

Funna

můžu vědět, co je to vlastně za hra?…z odpovědí jsme to nepochopila…bar­najčin odkaz nějak mi nefunguje…každý píše jiný název, takže CO TO JE ZA HRA?

Miruna16

Zdravím, koukněte na YouTube, tam je hra jako Uril:-)

barnajka

Prostě hra, no :)) Zkus si do Googlu zadat třeba to heslo „bantumi online“…a dej si pár koleček – pravidla pochopíš za chvilku. Když to chápu i já, člověk s íkvé tykve :))
A když tě to chytne, dá se to v pohodě hrát i v reálu, třeba v kuchyni u stolu – stačí ti mističky a třeba kamínky, fazolky, kuličky..to je fuk.
Je to hra o strategii, trochu logice a taky štěstí. Pořád musíš počítat, přemýšlet dopředu a taky odhadovat tah soupeře. Mě to zkrátka chytlo hned po prvním kole, je to prima relax. Doporučuju :)

MilenaS

Nevím jak se tu v otázkách pracuje s reakcí na odpověď – ale každopádně Česílko i Barnajka – moc moc děkuji má to sice různé názvy, ale je to to ono.

barnajka

Nemůžu mluvit za česílka, ale pro mě je vždycky nejlepší odměnou ten pocit, že jsem mohla pomoct.. Takže ani děkovat nebylo potřeba, rádo se stalo :)

barnajka

Nemůžu mluvit za česílka, ale pro mě je vždycky nejlepší odměnou ten pocit, že jsem mohla pomoct.. Takže ani děkovat nebylo potřeba, rádo se stalo :)