áńá

jak se jí mango

dobrýden.já jsem eště nikdy nejedla mango.dnes sem byla v obchodě a koupila sem si ho protože sem chtěla vědět jak chutná.jenže doma sem zjistila že nevim jak se jí ale určitě se má roskrojit.jenže to tak trochu nejde.

Nejlepší odpověď
annas

Plod manga je vhodný ke konzumaci tehdy, jakmile se poddá tlaku prstů. Před konzumací se mango oloupe a odstraní se pecka. Nejlepší je ho konzumovat čerstvé a dobře vychlazené. Mango bývá používáno jako příloha k šunce, k masu či rybám. Často se přidává do ovocných salátů, kompotů nebo zmrzliny. Nedoporučuje se zapíjet mango alkoholem.

Další odpovědi
alenka901

mango oloupete a pak opatrně odkrajujete (pozor uprostřed má plochou pecku)