Standaa

Jak se hromadně nazývá neverbální komunikace těla? (grimasy, mimika, atd..), prostě sepcifické tělesné projevy člověka?

Mám na mysli i způsob chůze, způsob gestikulace atd.

Nejlepší odpověď
annas

Jinak se dá také říct, že jde o řeč těla = neverbální projevy, jednotlivá gesta.

Např.

způsob chůze, fyzický postoj, řeč očí, výraz tváře, gestikulace, pohyby těla, úprava zevnějšku, tón hlasu, využití prostoru, v němž komunikujeme. Třeba i I tělesný pach prozradí o hygieně, dále konzumace jídla atd.
Doplňuji:
Že jde o synonyma, je možné zjistit z odkazů. Záleží také na tom, zda pojem používá psycholog nebo v jazyce jako jeden zplůsob dorozumívání.

Řeč těla aneb rady, jak porozumět neverbální komunikaci

http://www.plus­provas.cz/clan­ky/wellness/rec-tela-aneb-rady-jak-porozumet-neverbalni-komunikaci

Neverbální komunikace (řeč těla)
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:9LeT­FRfpJacJ:knihy­.cpress.cz/%3Fp%3Dac­tions%26action%3Ddow­nload/file%26va­lue%3Dfiles%26id%3D5­0877+&cd=1&hl=cs&ct=clnk­&gl=cz

II. Domlouváme se řečí slov a řečí těla

Neverbální komunikace
Kabinet knihovnictví, Filosofické fakulty, Masarykovy university
Petra Georgala
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:cN5nW4F9E8AJ:­www.phil.muni­.cz/~georgala/ko­munikace.doc+&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

„Řeč těla nebo-li nonverbální komunikace, jak ji odborníci nazývají, se snaží pochopit, vysvětlit co pro nás řeč těla může znamenat co na nás může prozradit. Tato komunikace, komunikace beze slov je velmi složitým procesem. atd.“

Další odpovědi
gecco

Právě „neverbální“ (nonverbální) komunikace…
Zahrnuje nejen mimiku (grimasy…), ale i gestikulaci, postoj (způsob držení těla)…
😉

dejavu

Stando, má to pouze hromadný název – neverbální, případně nonverbální komunikace. Pak už se to dělí na konkrétní druhy dle oblasti, kterou se to zaobírá (haptika, mimika, proxemika, chronemika, posturika, vizika, kinezika, gestika).

annas

Ad dejavu, není vhodné doloži své tvrzení odkazem?

Jsou přece různé pohledy.