juie

Jak se hraje petanque?

rada bych vedela jak se hraje petanque nebot ho bereme s rodinou na dovolenou.hlavně potřebuji vědet jestli stačí pro 4 člennou rodinu 3 koule

Nejlepší odpověď
Jahoda

Každý hráč musí mít jednu kouli.

Jak se to hraje: Hodíte tu malou kuličku (většinou bývají dřevěné) do nějakého volného prostoru. Potom každý hráč hází koulí co nejblíže k té kuličce. Až doházejí všichni, jeden člen se jde kouknout a která koule je nejblíže té kuličce, vyhrává ten hráč, který měl tu kouli nejblíže.

Hodně zábavy! Já jsem si toto také užila! Byla to fakt sranda 😁

Další odpovědi
SinceX

Jen doplním Jahodu.
Ta dřevěná kulička se většinou nazývá prasátko. Úkolem hry musíš dopravit kovovou kouli co nejblíže k prasátku, a můžeš ostatní koule odhodit svojí koulí (odstrčit). Většinou se to hraje na trávě ale úplně nejlepší je to hrát v písku, protože se tam vykonává vysoké tření a musíte u toho také namáhat..:)

přesně tak. Aještě k tomu může mít každý hráč 2 koule.Ale klidně může mít i jednu a opravdu je to sranda.
Jo a místo zdroje jsem uvedla svoje stránky:určitě se podívejte . Předem Děkuji 😉

Zdroj: vtipy11.blog.cz