MiKu

Jak se hradí ušlý zisk čerpacím stanicím při dlouhodobém uzavření dálnice?

A kdo to hradí? Nejde přece jen o pohonné hmoty, ale i o ostatní služby a zboží, které má nějakou trvanlivost a když se k čerpačce není možné z důvodu uzavírky dostat, vždycky mě to zajímalo :)

Odpovědi
arygnoc

maximálne poisťovňa, ak je podnikateľ poistený (pochybujem, že by to nejaká poisťovňa urobila).

tak, ako podnikateľ neplatí zo zisku ŘD nič, nemôže ani očakívať, že mu kvôli odstávke ŘD niečo vykompenzuje (alebo ktokoľvek iný – pozor, nepliesť si s prípadným nájmom, to je niečo iné).

je to riziko podnikania.

:-Q