bolak

Jak se hlídá oko v hlavě?

Nejlepší odpověď
annas

Navštěvovat pravidelně očního lékaře, starat se o přísun vitamínů, omezit návštěvu PC či televize, na sluníčko nezapomínat na slunečníi brýle atd.

Pokud jde o přenesený metaforický význam – opatrovat (chovat) někoho či něco jako oko. v hlavě – velmi pečlivě věnovat pozornost. tomu, co je pro člověka důležité.

Nejcennějím orgánem je zrak, takže tak jak se člověk stará o zrak, měl by se starat i to, co je pro něho vzácné, důležité.

Kdo si nechá na vlastní oko sáhnout ? Nemyslím lékaře.

Podobný dotaz.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vysvetlete-prosim-vyznam-chovat-jako-oko-v-hlave-dekuji

Ještě mě napadlo, zda ti nejde o tzv. třetí oko..

Musíš si hlídat, zda jíš přírodní stravu, zda žiješ v souladu s přírodou, zda ucítíš nějaké varování, či znamení, důvěřuješ zprávám, uvědomiíš si, že štěstí přichází samio, atd..
Víc v odkazu
Petr Casanova
https://www.ces­tyksobe.cz/5-znameni-ze-se-nam-otevira-treti-oko-aneb-jak-se-propojit-s-intuici-2/20677

Další odpovědi
Lamalam

Chovat ho jako v bavlnce.

orwell

Hlavně si nic moc dlouho neprohlížet, zejména dekolty vnadných žen. To ti pak opravdu někdy můžou vypadnout oči z hlavy. A obě!

Dochy

Pečlivě. Doporučuju ani oka nezamhouřit…

mates1

No… Když ztratíme oko, tak si toho asi všimneme…

marci1

Hlavně si při pobytu v hospodě nedávej na stůl nic ostrého, jinak po vypití většího množství pivního moku a padnutí hlavy, máš po něm! 🙂

bolak

Lamalam: takže ho mám vyndat a dát ho do bavlnky? ale to už pak nebude v hlavě, né?

vagra

Těžko boláku, těžko.:)