Michal Kole

Jak se hledala práce za socialismu?

Nejlepší odpověď
bolak

Myslíš pokud si nebyl v „týmu“?

Stejně jako správná kolonka na hlasovacím lístku. Prostě ti ukázali prstem kde, tys poděkoval, nasadil šťastnou tvář a kupředu levá…

Další odpovědi
Drap

Práci nebylo třeba hledat. Pokud jsi chtěl dělat tak si tě práce našla sama. A pokud jsi ještě něco uměl, tak se o tebe přetahovali.

anonym

za soc. nebyl problém. Každý byl zaměstnán (i veksláci – film „Bony a klid“ to krásně vystihuje), pokud ne, stal se příživníkem podle TZ. Z některých se stávali kádrové rezervy (na vedoucí místa, viz. svazák Nečas by to dotáh na ÚV KSČ). Jedině co ochránilo byla vojna. v r.1983–84 jsem byl rok nezaměstnán, ale navojně a vojna se počítala.

mosoj

Určitě jsi k tomu nepotřeboval kvádro , motýlka a lakovky, jak zde uvádí jistý pracovník oddělení lidských zdrojů, dříve zcela obyčejného osobního oddělení.
Také tě nikdo nediskriminoval věkem. Na lukrativní místa jsi potřeboval tlačenku tak jako dnes !!

Kohut57

Když si něco uměl, tak se to dost bralo v potaz a člověk to mohl dělat. Na rozdíl ode dneška, kdy je všude takovejch trotlů a přihlouplá komerce válcuje VŠE.
Doplňuji:
Lidi měli, tak nějak, lepší charakter, alespoň teda navenek.