Avatar uživatele
VeRe1983

Jak se hledá dědic?

Pokud není sepsána poslední vůle u notáře, ale jde o dopis na rozloučenou a pisatel chce cokoliv odkázat konkrétní osobě, zná jen její jméno, telefon, e-mail případně adresu na facebookový profil ovšem nikoliv adresu trvalého pobytu, mohou dotyčného orgány dohledat a naplnit přání pisatele onoho dopisu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? jjj123456789 před 3299 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Slecna 007

S dopisem na rozloučenou se nikdo nehledá. Dědic je buď ze zákona, anebo lze dědit dle poslední vůle. V obou případech dědice vyhledá notář.
Máš-li co odkázat tímto způsobem, pak zřejmě požádej někoho blízkého o pomoc.

Není lepší namísto odkazování věcí se soustředit na to jak to přežít?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nějak mi to mozeq nebere.
Pisatele snad najít můžou,vždyt on tu závěť psal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VeRe1983

Jugare, přečti si to ještě jednou :). Jde o nalezení toho, komu pisatel něco odkazuje, ne pisatele. Čili pisatel označí např. starou Blažkovou odnaproti, ale neudá přímo adresu anebo rodné číslo, jen jméno a telefonický kontakt. Čili gró otázky je v tom, zda mají úřady možnost přes evidenci obyvatel toto dohledat a činí tak.

Slecna007 nejde o hledání dopisu, ten jistě nalezen bude, pokud bude ve dvou vlastnoručně psaných vyhotovení, kdy jedno bude u pisatele v domácnosti na viditelném místě a druhé přímo u pisatele, např. v náprsní kapse u dokladu totožnosti, tak by problém být neměl. Ona poslední vůle u notáře je logická, jenže proč dědicovi ukrajovat z jeho dědictví za honorář notáři, když by totéž šlo v podstatě zdarma.

před 3299 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Odpoved Slecny007 jsi bohužel nepochopil: dopis v kapse není poslední vůle, pokud nemá všechny její náležitosti, takže je právně irelevantní.
BTW co říkáš na moji nabídku z diskuse k předchozí otázce?

před 3298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
VeRe1983

Jo, jasně…teďka mi to docvaklo, sorry. Já jsem myslel, že je-li dopis vlastnoručně psaný a podepsaný, může sloužit kromě vyjádření stavu mysli i jako uspořádání majetku a určité instrukce jak naložit s tělem. Máš PMku, omlouvám se za zpoždění, nevšiml jsem si té původní odpovědi, nechápu…normálně mi chodí notifikace do mailu.

před 3298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jugar: a kde se tam píše, že by měli hledat pisatele ..cipe?

před 3299 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek