Avatar uživatele
jana1111

Když jsem dne 7. 3. dostala vypověď dohodou a 13. 3. nastupuji do nové práce, musím se hlásit na úřadu práce? Do kdy?

dobry den dne 7.3. jsem dostala vypoved dohodou a 13.3. nastupuji do nove prace jestli se musim hlasit na up a kdyz ano tak do kolika dni? dekuji

--
Původní neotázka
jak se hlasit na up

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2602 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Ide o 3 pracovné dni, 5 kalendárnych dní. Povinnosť hlásenia na sociálnej poisťovni, zdravotnej poisťovni je, ak sa nemýlim, do 8 dní. Takže ste v limite, keď sa nemusíte hlásiť, ale ako hovorí strýček Príhoda a teta Náhoda, paragrafy sú skrútené do všetkých strán a právnici nájdu ešte jednu stranu naviac, preto si to preverte priamo v poisťovni.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne, nemusíš

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jana1111

a to nevadi že nebudu nikde evidovaná od toho 7 do 13? a co soc. a zdravotní?

před 2602 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nech si potvrdit, ale:

  1. Není povinnost hlásit se na UP, je to právo. Pokud budeš evidovaná na UP , pak za Tebe platí ZP.
  2. Na tvé ZP bys měla hlásit změny (tuším do 8 dní, bez záruky). Ale protože budeš nezaměstnaná méně než měsíc, neměla bys mít povinnost platit ZP sama (takže ani není třeba hlásit se na UP aby platili za Tebe). ZP si platíš sama za měsíce, kdy za Tebe nikdo ZP neodvádí – mělo by stačit jeden den zaměstnání v měsíci aby ses o placení ZP nemusela starat. Ale bacha, pořád máš ohlašovací povinnost.
  3. Sociální – netuším. Mám za to že není povinnost platit (jako soukromá osoba) ani nic hlásit, ale bez záruky. Samozřejmě to ovlivňuje služby čerpatelné z pojištění.

před 2602 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek