pn65

Jak se exekutor dozvi že dlužník, prodává své věci?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Třeba mu to někdo požaluje, co si budeme povídat, je hodně lidí, co straká nos všude.

Je to trestný čin, je to maření toho soudního rozhodnutí o exekuci.

Další odpovědi
Drap

Má na to celou řadu prostředků. Stačí se poptat u sousedů, v zaměstnání, někdy třeba i v hospodě.

Hlada

Proč by se o tom měl dovídat exekutor? Je přece v zájmu dlužníka splatit svůj dluh co nejdříve a tedy i prodat své věci lépe, než to učiní exekutor v dražbě. Věci zabavené a nemovitosti v exekuci prodat nelze. V praxi mají věci z domácnosti zanedbtelnou hodnotu oproti desetileté exekuci na výdělek. Jen člověk mdlého rozumu by si chtěl deset let platit služby exekutora. Zatajení věcí a dlouhodobě trvající exekuce je paradoxně v zájmu exekutora, který tak získá vyšší odměnu.