Hudler

Jak se dříve hubily krysy?

Dříve než se začaly používat jedy?
Doplňuji:
Myslel jsem krysaře, ale takhle odpověď je taky zajímavá 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem Vám ještě něco z historie.

Potkani a krysy provázeli člověka už od dob dávných, žili v jeho obydlích a svými nemocemi měli za následek mnohé světové epidemie, kdy celé národy podléhaly ničivým nemocem jako například mor.

V Evropě se už ve starověku vyskytovaly profese lidí. Tito lidé dokázali odchytávat a likvidovat škodlivé hlodavce. U nás pocházejí první zmínky o „deratizátorech“ ze 14. století. V nastávajících dobách krysaři, jak se jim říkalo, své profese zdokonalovali. Používali speciální píšťalky ze střev potkanů, na které vydávali určité zvuky, a tím lákali potkany z městských stok a kanalizací.

Později jim nerozlučným pomocníkem byli vycvičení malí a obratní pejsci, kteří dokázali s přehledem odchytávat potkany a krysy.

Samozřejmě tito lidé byli velice váženými pro svoji profesi a byli všude vítanými, ale také dobře placenými.

Připomíná mně to Dykova Krysaře.

Podle

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:dS5Iv­Bgv4j0J:www.an­tonindrozda.cz/de­ratizace/+jak+se+l­ikvidovaly+kry­sy+ve+st%C5%99e­dov%C4%9Bku&cd=5&hl=cs&c­t=clnk&gl=cz

Další odpovědi
hanulka11

Roku 1900 byla na ostrov Mauritius dovezena promyka indická, původně proto, aby hubila místní krysy.

„Pes pinč – rasa, která přišla do Německa z Anglie. Její velikost je rozdílná, obvykle je 1,25 stopy (35 cm) vysoká s hubenou konstrukcí a dlouhým, tenkým krkem a se silnou hrudí. Malé uši, stojící do výšky, na špičce zalomené jsou jim v mládí stejně jako ocas odříznuty. Je to udatný druh psa, velmi dobrý hlídač a dobře loví krysy.“

exotika.orbion­.cz/mauritius/pri­roda/ –

Zdroj: http://www.ne­meckypinc.cz/o_ple­meni.htm