doney gal

Jak se dříve dopravovali sportovci na utkání?

Myslím třeba fotbalisty a hokejisty ve 20. – 30. letech nebo ještě dřív. Zrovna čtu, že v našem městě byl nějaký dělnický fotbalový klub. Soupeři byli ze tří měst vzdálených asi 20 km. Jak ti hráči cestovali mezi městy nebo vesnicemi v té době? Vlak nejezdí všude, autobusová doprava skoro neexistovala, auta neexistovali vůbec. Pěšky šli 20 km, odehráli zápas a zase pěšky zpátky? Zvláštní. Ještě k tomu v té době byla většina lidí beznadějně chudých, tak se divím, že si vůbec mohli dovolit sportovat, když trpěli podvýživou a nemocemi.

Nejlepší odpověď
Drap

Nevím jak to bylo ve vašem městě, ale u nás se hrával hokej i fotbal. Cestovali většinou na korbě nákladního auta na slámě, bez plachty.Podle pamětníků, pokud bylo ještě místo přibrali některé fanoušky. Většinou jezdili už ustrojení, nebo se převlékali potom přímo zase na korbě náklaďáku. Ještě před tím se jezdilo kam to šlo vlakem, nebo podobným způsobem jak na náklaďáku jen na koňském vze. To jezdívalo většinou tři koňské potahy.

Další odpovědi
Kepler

Auta i autobusy v té době už dávno existovala, ve 30. letech dokonce uvezly až 50 osob. Možná jen pro chudé kluby byl pronájem příliš drahý. V té době už ale existovaly i bohatší profesionální klu­by.