Comanch

Jak se dřív hradili faktury bez internetového bankovnictví?

Napadá mě jen poštovní poukázka A, ale nic jiného.

Nejlepší odpověď
anonym

Existuje i dnes možnost platit přes formulář: „Hromadný příkaz k úhradě“. Ten se odevzdal do banky (přepážka nebo schránka) a banka ho provedla. V případě nedostatku financí příslušná úřednice zavolala a příkaz se vystavoval znovu na částku, která na účtu byla. I ta spolupráce byla nějaká „lidštější“.

Další odpovědi
terry

Prostě jsi vyplnil kolonky na tiskopise s čísly účtů, částkou atd a odnesl k přepážce v bance.
tam to potvrdili a bylo

pusinka50

Musel se osobně donést příkaz k úhradě do banky, hodit to do jejich „poštovního“ boxu a dát si na kopii příkazu razítko banky s datumem, které bylo k dispozici a stále ještě je, že banka ten den příkaz převezme
Doplňuji:
Nebo jsi na složenku ze zadní strany vyplnil potřebné údaje, číslo účtu, variabilní symbol, své číslo účtu atd., složenku jsi si přímo v bance opět razítkem „zdatumoval“ a opět vhodil do poštovního boxu přímo v bance

JájsemRaibek

Poštovní poukázkou A, v hotovosti na pokladně nebo přímo tomu, kdo to dovezl.
Doplňuji:
Jo a vlastně příkazem k úhradě
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/images/sto­ries/texty/tis­kopisy_formula­re/prikaz_k_uh­rade_vzor.jpg

roxy52

Někdo poštou,někdo bankovním příkazem a někdo taky vůbec nijak.