Avatar uživatele
mosoj

Jak se drátují hrnce ?

Jak se dá zadrátovat hrnec aby netekl ?
Doplňuji:
Jo, jo annas mně šlo o ten chleba o tom škrobu jsem nevěděl. Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, iceT, Andělé, johana 56, hanulka11, anonym před 4248 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Postup při drátování

„Nejstarší drátenící používali k opravě zajímavou techniku – praskliny v kamenině zalepili rozžvýkanou střídou chleba a poté nádobu opletli drátěnou sítí. Tím ji zpevnili.“

Později. „Nádobí se proděravělo šídlem okolo praskliny a spojilo spojkou z černého měkkého drátu – toto "haftování“ můžeme připodobnit ke šněrování bot. Později se střepy vlepily pomocí škrobového lepidla a celé nádoby se oplétaly do drátěné sítě, většinou se čtvercovými oky. Pro porcelánové a skleněné předměty byl železný drát nahrazen měděným nebo mosazným, který se splétal do složitějších dekorativních sítí s kosočtvercovými, šestiúhelníkovými a obloučkovými oky. Poznáme v nich půdice známé z paličkované a šité krajky."

http://www.dra­cidoupe.cz/mou­drasova/read.php?f=8&i=2­6625&t=26625

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Když zadáš do vyhledávače " drátování" vyjede ti spousta odkazů. Chce to jen trochu zručnosti a trpělivosti. Neni špatné, přihlásit se do nějakého kurzu. Pokud chceš, aby nádoba netekla, je třeba použít dostatečně silný /černý / drát a pořádně utahovat. Neni to žádná věda a je to celkem zábavná činnost

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Pokud už teče, drátování tomu moc nepomůže, alespoň trochu poteče dál ☹.
Drátování je ochrana (obal) proti poškození kameninových výrobků a vše potřebné najdeš na netu. Oprava je možná a snadná lepením.
Plechové děravé hrnce se dají opravit tzv. flikováním (nýtováním), což také dělali dráteníci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

S odpovědí annas jsem velmi spokojen, proto nominuji !

před 4248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Díky.

před 4248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ještě odkaz k první části odpovědi.

http://zena.cen­trum.cz/volny-cas/zabava/cla­nek.phtml?id=73­4740

před 4248 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek