mosoj

Jak se drátují hrnce ?

Jak se dá zadrátovat hrnec aby netekl ?
Doplňuji:
Jo, jo annas mně šlo o ten chleba o tom škrobu jsem nevěděl. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Postup při drátování

„Nejstarší drátenící používali k opravě zajímavou techniku – praskliny v kamenině zalepili rozžvýkanou střídou chleba a poté nádobu opletli drátěnou sítí. Tím ji zpevnili.“

Později. „Nádobí se proděravělo šídlem okolo praskliny a spojilo spojkou z černého měkkého drátu – toto "haftování“ můžeme připodobnit ke šněrování bot. Později se střepy vlepily pomocí škrobového lepidla a celé nádoby se oplétaly do drátěné sítě, většinou se čtvercovými oky. Pro porcelánové a skleněné předměty byl železný drát nahrazen měděným nebo mosazným, který se splétal do složitějších dekorativních sítí s kosočtvercovými, šestiúhelníkovými a obloučkovými oky. Poznáme v nich půdice známé z paličkované a šité krajky."

http://www.dra­cidoupe.cz/mou­drasova/read.php?f=8&i=2­6625&t=26625

Další odpovědi
Drap

Když zadáš do vyhledávače " drátování" vyjede ti spousta odkazů. Chce to jen trochu zručnosti a trpělivosti. Neni špatné, přihlásit se do nějakého kurzu. Pokud chceš, aby nádoba netekla, je třeba použít dostatečně silný /černý / drát a pořádně utahovat. Neni to žádná věda a je to celkem zábavná činnost

www

Pokud už teče, drátování tomu moc nepomůže, alespoň trochu poteče dál ☹.
Drátování je ochrana (obal) proti poškození kameninových výrobků a vše potřebné najdeš na netu. Oprava je možná a snadná lepením.
Plechové děravé hrnce se dají opravit tzv. flikováním (nýtováním), což také dělali dráteníci.

mosoj

S odpovědí annas jsem velmi spokojen, proto nominuji !

annas

Díky.

annas

Ještě odkaz k první části odpovědi.

http://zena.cen­trum.cz/volny-cas/zabava/cla­nek.phtml?id=73­4740