Petr__

Jak se dožít 150 let?

jak na to?

Nejlepší odpověď
Agneta

„Nekouřím nepiju a nespím sám/sama“ :DDD

(známý citát)

Další odpovědi
Alesh

ti? jak jako ti? 🙂

Číslice se neskloňují

Pokud se číslovky nevyjadřují slovy, ale číslicemi, má řada lidí tendenci naznačovat tvar dané číslovky tím, že za číslici ještě doplní jakousi koncovku (například 9-ti násobné zvětšení, od 25ti metrů). Číslice se ale neskloňují, podobně jako například značky a většina zkratek. Málokoho by například napadlo napsat v ČRce nebo po 30 km-ech. Správný tvar číslovky totiž vyplývá z kontextu. Píšeme tedy:

Obrázek uveřejňujeme v 9násobném zvětšení.
Plnoletým se člověk stává v 18 letech.

Zdroj: https://www.in­terval.cz/clan­ky/hrichy-pro-sileneho-korektora-clovek-versus-psani-cislovek/

anonym

Na úkor jiných…

led

Musíte sa odsťahovať „daleko od hlučného davu“, nájsť si miesto na Zemi, kde príroda nepociťuje „výdobytky ľudskej civilizácie“, kde nie je internet a mobil, kde príroda žije v rovnováhe so životom. ak sa vám podarí zodpovedať túto otázku, zožeňte si frak, Nobelová cena čaká.

lexx

lednička, hibernace a paušál na elektřinu

Martin Tomča

To nejde. Nejstarsi clovek se dozil myslym 127 let.