bolak

Jak se dostávají do zpráv ty různé reportáže o „smutných nehodách“?

Jako třeba že se někdo udusil ve spánku, nebo že na sebe nějaký dítě převrátilo hrnec s vařicí vodou?

Kdo to těm televizím a internetovým zpravodajským serverům dodává? To doktoři? Nebo snad sami rodiče? Obojí mi přijde jako blbost, ale někdy tam zmiňujou informace, který snad ani nikdo jinej jak rodina vědět nemůže, takže kudy kudy cestička?

Odpovědi
ponovotny

hlavně mezi policisty jsou (zřejmě placení) jedinci, kteří když se něco dozví tak to callnou do tv. Jinak jsou i občani, kteří rádi zavolají (většinou ne na sebe ;))

honzikd

Tyto zprávy do televizí a novin dodávají většinou sami diváci, tzn. např. sestra v nemocnici za mírný poplatek prozradí, jak se daří „celebritě“, co u nich leží. Druhým zdrojem je fantazie reportérů – nemalá část těchto šokujících zpráv je smyšlena. Například iDnes dlouhou dobu perlilo zprávami o kuriozních zraněních z Rumunska (i když osobně doufám, že server iDnes už snad dnes nikdo rozumný za zpravodajský server nepovažuje).

marci1

Sama televize si o to žádá : " Cokoliv se u Vás stane, zavolejte, podělte s námi o Vaše problémy, starosti, zkušenosti apod. ".

01Ricco

Budou to většinou rodinní příslušníci. Poté personál zdravotnických zařízení a možná i ti policisté.