Sirifan

Jak se dostat z pocitů?

Ahoj. Mám takovou otázku jak se dostat z těžké životní situace? Moji rodiče se hádají a mě v ničem nepodpoří. Kvůli tomu že preferuji zdravý životní styl se na mě všichno přátelé vykašlali protože jsem prý suchar když nehulím a nechlastám. Přítelkyně je pořád někde pryč a neříká mi kam chodí když se jí zeptám radši uhne od tématu takže jí skoro nevidím. Prostě sem ztratil naprosto všechny lidi ve svém okolí co mám uděat abych se nějak zbavil té hrozné nálady v podstatě jen pořád brečím a vzpomínám na přítelkyni

Odpovědi
Pájo

Najdi si čas a uvidíš, že může být i lépe…
http://centrum­zmen.cz/nase-programy.html

Kelt

Je to buď a nebo. Buď budeš mít kamarády, ale budeš muset kouřit a chlastat, nebo nebudeš kouřit a chlastat, ale pak nebudeš mít ty kamarády. Otázka, co je pro Tebe cenější. Zda mít kamarády, nebo si ničit zdraví. Máš určený cíl, zdravý životní styl, tak se ho snaž dodržet. Kamarády si vybíráme, ale příbuzné ne. Snaž se najít něco pozitivního. Jsi zdravý, něco umíš. Zkus dělat nějaký sport, nebo nějakou jinou činnosst, která tě baví. Najdeš tam spoustu nových přátel se stejnými zájmy. Když budeš myslet to to špatné, budeš se cítit špatně, když budeš myslet na něco dobrého, budeš se cítit lépe. Přečti si nějakou pěknou knihu, podívej se na film, nebo poslechni nějakou píseň, tebo si zazpívej pro sebe, pomysli na něco pěkného. Vol slova, která ti mohou pomoci " Místo stojí to za h…o, zkus říct, není to nejlepší.a pod. Zkus se usmívat, radovat se . Zkus promluvit s rodiči, probrat to s nimi, s kamarádkou a jinými. Snaž se přijít na to, proč jsou takoví jací jsou. Ty možná víš jaký jsi a jak se cítíš, ale nikdo jiný to neví, pokud jim to nedáš na vědomí, tak je to každému jedno. Každý je zaměřený na sebe, a každý má mnoho starostí sám se sebou., takže Tvoje problémy si musíš vyřešit sám.

ivzez

Každou životní situaci musí člověk řešit sám.

Také je potřeba se na situaci podívat otevřenýma očima
a nazývat věci pravými jmény.

„Přátelé, kteří se na tebe vykašlali všichni přátelé
kvůli tomu, že preferuješ zdravý způsob života“,
nebyli žádnými přáteli.

Přátelé se chovají jinak:
Skuteční přátelé by respektovali tvůj názor i způsob života.

Doporučila bych jen zamyslet se nad tím,
jak/podle čeho sis dosavadní „přátele“ vybíral.

Není pravda, že by sis musel vybírat
mezi zdravým způsobem života a přáteli.

Ke zdravému způsobu života jistě patří i různé pohybové
a společenské aktivity.

Proč bys nemohl přátele hledat mezi lidmi se stejnými hodnotami
a se stejným způsobem života?

Trovhu jiná situace je v případě rodičů,
kteří by tě podle mého názoru podporovat měli.

Není možné, že právě řeší nějaké problémy
(o kterých třeba ani nevíš, protože se tě snaží jich uchránit),
a proto nejsou momentálně schopni ti poskytnout podporu?