terisus

Jak se dostat na vysokou školu do Anglie? Kolik peněz člověk musí mít?

Prosím poraďte. Když jsem na vysoké škole prvním rokem a chtěla bych po dostudování bakaláře jít studovat do Anglie, mamka na mě může platit asi 4000 měsíčně víc ne. Slyšela jsem o půjčkách vlády a že školy dávají stipendia, chci se zeptat jestli bych tam s penězi vyžila bez brigády? Dále pokud máte se studiem v Anglii zkušenosti napište o nich prosím, hodí se cokoliv- vaše dojmy vše… Je těžké dostat se na nějakou lepší školu? Chtěla bych tam znovu studovat bakaláře.

Nejlepší odpověď
annas

Stejná otázka – projděte si odpověď
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-dostat-na-vysokou-do-anglie

Našla jsem další informace včetně výše školného, o němž není v archivu zmínka.

http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/do-velke-britanie-za-studiem
http://www.lochnes­ka.cz/studium-na-vysoke-skole-v-britanii-vysoka-skola-v-anglii

Výše školného se různí dle toho, zda jste tzv. „domácí student“ či „mezinárodní“. Jako člen EEA se nyní kvalifikujeme pro výši školného jako domácí student – tj. HOME student. Cena daného studijního programu se liší dle univerzity a typu programu. Průměrná cena kurzu je £8,393, avšak s jeho splacením vám může pomoci studentská půjčka. Studentská půjčka je až do výše £9,000 pro řádné denní studium a výhodou je, že ji začnete splácet až tehdy, když si začnete vydělávat více než £21,000. Jelikož vás studium se všemi dalšími položkami jako je ubytování, strava apod. vyjde samozřejmě na více než £8,393, k dispozici jsou také granty a bursaries, které se již vracet nemusí.

(Aktualizace březen 2013)