Spekulant

Jak se dostat k penězům u Poštovní spořitelny (Era)?

Mám u poštovní spořitelny už nějaký ten čas účet. Tento účet jsem vůbec nepoužíval. Nemám k dispozici kartu a nedostal jsem žádné údaje k internetovému bankovnictví. Jediné, co znám jsou údaje, co mi chodí z měsíčního výpisu z účtu. Kde samozřejmě skoro nic není. A teď řeším problém, jak se k tomuto účtu dostat. Jaká je nejjednodušší cesta, jak získat alespoň přístup do internetového bankovnictví? Psal jsem na stranách banky do online chatu, kde se pán pouze představil a nic dalšího mi nenapsal. Takové dotazy neřeší. Podle mého názoru se spíš stará o případné dotazy potenciálních nových klientů.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Stačí s občankou navštívit obchodní místo – stačí pošta. Třeba tam, kde jste účet zřizovali 🙂 nebo vybrat ze seznamu:

Zdroj: https://www.pos­tovnisporitel­na.cz/portal/kon­takty/obchodni-mista

Další odpovědi
mosoj

Kecáš! Pokud je pravda co píšeš tak přístup k účtu máš a to na přepážce. Hotovost se ale u Poštovní spořitelny nevkládá a nevybírá přímo, ale pře s tzv. šeky o které si musíš zažádat, nebo na poště si vyzvedneš jeden univerzální.
Internetové bankovnictví buď již máš ( musíš ale znát přihlašovací údaje a PIN), nebo si ho založíš na přepážce či on line. Neházej svoji neschopnost na jiného.

da ny

Poštovní spořitelna pracuje v ČR řadu let. Elektronické bankovnictví tehdy nebylo ani v plenkách.
Je tedy logické, že klient musel osobně, s OP zajít na pobočku a bylo mu zřízeno (každý o to nestál, nevyužívá), i vedení účtu zdarma.
Pak není ani třeba zasílat papírové výpisy.
Žádnou smlouvu hledat nemusíte.
Stačí Vám OP a zajděte na pobočku nebo poštu..
U nás je počtovní spořitelna (nějaký čas ERA) i v budově ČSOB.
Mnohé služby Vám obstarají na každé poště. Větší mají okénko se zaměstnancem, hlavně pro svou spořitelnu.

Edison

Najít smlouvu, zajít na pobočku a tam se domluvit. Smlouva není podmínkou, jen podle čísla účtu a po doložení identity OP s tebou budou jednat. Hledáš problém, kde žádný není.

Schluker

Zajit s obcankou na pobocku a je po problemu. Mam ale takovy tuseni, ze tady by to nekdo chtel bez overeni totoznosti, ze?

da ny

Ještě dodám, že na poštách a v bankomatech lze vybírat a vkládat hotovost přes kartu.
Pokud je již zřízeno elektrobické bankovnictví + karta, je výběr na pobočce banky Poštovní spořitelny s OP za poplatek (podobně jako v jiných bankách).