FlAsh_7

Jak se dostat do vyšší společenské třídy?

Nejlepší odpověď
PepasAvalonu

Koho tím myslíš?

Doplň si vysokoškolské vzdělání. To ti ale společenské postavení nezajistí, ale formálně budeš mezi „těmi s tituly.“
Zastávej nějaký vyšší politický úřad nebo něco lepšího ve statní správě.
Zbohatni. Podnikej nebo se posunuj po karierním žebříčku až na vrchol.
Najdi jiný způsob, jak se stát společensky vyznamným.

Další odpovědi
annas

Záleží na tom, co si představujete pod pojmem třída, tedy všyší společenská třída. podle vašeho vzdělání a psotavení.

Které třídy se v současnosti uvádějí. Jak zjistíte, jsou založené na jiném principu, než bylo v době minulé, tedy v třídní společnosti.

jak se dostat nejvýš? ? Získat vzdělání, stát se dobrým podnikatelem, nebo se zapojit do politické činnosti. Hlavně být samostatný, pracovat na svém vzděláníl i sebevzdělání. Kdo chvíli stát, již stojí opodál …

„vyšší střední třída – lékař, politik, ekonom, podnikatel
střední třída – učitel, zdravotní sestra, policista
nižší střední třída – mistr, učeň, úředník
dělnická třída – prodavač, rybář, nekvalifikovaný dělník, zedník
spodní třída – nádeník, penzista, invalidní důchodce“

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:KNrPziM­D57UJ:https://www­.szs-pardubice.cz/file-download/544/+&cd=­5&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cl­ient=firefox-b-d

Sociální stratifikace . projekt
Autor: Mgr. Václav Štěpař
Vytvořeno: říjen 2013

Justin1

Řekl bych, že to souvisí s kariérním růstem a s penězi.

Drap

Jedině se vypracovat.

Emefej

Nech se povýšit do šlechtického stavu.

marci1

Ožeň se s nějakou bohatou podnikatelkou! 🙂

Mr. Marek

Musíš se snažit a moc se neptat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.