Smack

Jak se dostat do mánie?

Mánie euforie

Nejlepší odpověď
UPhelp

Euforii bych chápal, ale mánie je psychické onemocnění.
Euforie: drogy (nedoporučoval bych), relaxanty, stimulanty, možná některé entheogeny, dobrá a pohodová společnost s přáteli, sex, oblíbené jídlo, čokoláda, dělání věcí, co tě hódně baví a co ti vypouští adrenalin i dopamin (a další), úspěšné dosahování cílů, zkrátka dostat se do naprosto dobré nálady, spokojenosti sám s sebou nebo momentální situací, samovolné spuštění pomocí meditace-relaxace a takové autosugesce. Nevím jaké jsou další spouštěče.
Napadá mě ještě nějaká forma cvičení. Ale to se do euforie nedostaneš, do těla se „jen“ uvolní dopamin. Takže šťastnější a uvolněnější budeš, ale ne přímo v euforii. Podle mě je často euforie směsice několika faktorů, musí toho působit (klapnout) víc, aby ses dostal do takové naprosté pohody. Nebo stačí ignorovat vše ostatní (i když to jsou problémy) a soustředit se jen na tu jendu věc, co ten pocit neuvěřitelného štěstí přináší.
Není to jen o dopaminu, ale i o dlaších věcech, dalších látkách, různých spouštěčech (které může mít každý rozličné) nebo to samovolné vyvolání.

Další odpovědi
elkon

Najdi si nějaké hobby, nebo sport a pusť z hlavy kraviny. Asi tě mrzí, že jsi zdravej. Mladí už dnes neví co by „roupami dělali“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.