Neumy

Jak se dostat do Afriky pomáhat?

Ahoj. Strašně moc ráda bych letěla do Afriky pomáhat dětem. Je mi pouhých 15 let a většinou je to až od 18ti. Chtěla bych tam na měsíc – celý srpen. Možná si myslíte, že je to jen má naivní představa, ale pro mě by to moc znamenalo. Vím, co to obnáší, ale vykouzlit úsměv na tváři malým dětem je něco úžasnýho. Nedělá mi problém tvrdě dřít jen kvůli jejich úsměvu. Anglicky se domluvím, umím základní věci + něco navíc. Kdybyste o něčem věděli, budu jen ráda.

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

No, tvůj záměr tě sice šlechtí ale musím podotknout, že tvá představa je opravdu naivní s velkým N. Do osmnácti s tím vůbec nepočítej protože nejsi oprávněná o sobě takto rozhodnout a za další nejdřív se s tím zkus trochu více obeznámit. Např. kontaktuj prostřednictvím webu někoho kdo už tam byl abys měla informace s první ruky. Já ač se o tuto problematiku moc nezajímám bych na tvém místě byl velmi opatrný neboť dětský úsměv je to poslední co v těchto zemích někoho zajímá. Jistě bude záležet do které přesně destinace bys odjela ale počítej s tím, že i humanitární pracovníci se nesetkávají jenom s obdivem a podporou místních. Často jsou to oblasti politicky, nábožensky nestabilní a to na všech úrovních počínaje kmenovými válkami. O teroristech, fanatismu apod. ani nemluvě. Musíš se připravit na smrt všude okolo sebe, v těchto oblastech se potýkají z enormním nedostatkem všeho – od léků, přes vzdělání až po soucit. Píšu ti to opatrně abych tě neranil ale připrav se na nejhorší. Určitě nepočítej s tím, že je tam na každém rohu nemocnice se vším všudy jako u nás.
Doplňuji:
přikládám ti odkaz na dokument o lekařích bez hranic:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IJZHpXGan­dg

Je to sice anglicky ale i tak se dá hodně pochopit.

Další odpovědi
Quimby

No, ale musíš si počkat do těch 18let. Nejsi plnoletá, rodiče mají zodpovědnost. V cizí zemi se o sebe nemůže ani právně postarat.

Durango

Letadlem a třeba rukama

Pepa25

Zatím bych se snažil zapojit tady. Nabídni se třeba Lékařům bez hranic s pomocí organizovat sbírky, přednášky … Potkáš skutečné dobrolníky, zjistíš, jestli to pro tebe opravdu je a za pár let uvidíš.