Danina65

Jak se dostal ke konci zvonec? Myslím ten pověstný na konci každé pohádky.

Nejlepší odpověď
annas

„A žili šťastně a byl tam zvonec a pohádky je konec.“

Je to pohádkový obrat, těžko říct, jak se v pohádce objevil.

Zdrobnělý tvar zvonec /menší zvon byl použitý zřejmě kvůli rýmu se slovem konec.

Kdy se obrat použil, se zřejmě nedovíme.

Zřejmě zvonec souvisí s tím, že zvony měly, ale stále mají různé ohlašovací funkce, v minulosti navíc lidé věřili, že zvonění má též očistnou moc. Proto se zvony používaly k odehnání zlých sil a nebezpečí., takže tak to mělo být i v pohádce.

Můžeme si představovat, zda opravdu zachránce princezny dobře panoval a žil šťastně, jak jim to zvonec „předpověděl“.

Přece zvony, zvonce i zvonečky mají srdce …jejich zvuk působí jako čarovná neznámá síla …

Podle informací z jičínského filmového festivalu je zvon pohádkovým symbolem, nejde o zvon skutečný.

Pohádky přese obsahují kouzelné či magické předměty , postavy atd. – oříšek, draka, klíč a zvonec.

A magický pohádkový zvonec? Ten ohlašuje začátek, něčí příjezd nebo očekávající slávu, A nebo také symbolický závěr.., Zazvonil zvonec a pohádky je konec…

Nikdy se již nedovíme, zda po zazvonění bylo vše idylické …

Další odpovědi
led

Rozprávky sa rozprávali malým deťom pred spaním. A kedže deti museli ísť skoro spať, rozprávali sa pred večerným zvonením. Aha, zazvonil zvoniec a mojej rozprávke je koniec

annas

Oprava.

Nejde o jičínský filmový festival, ale o jičínský pohádkový festival.