Maussy

jak se donutit učit na zkoušku?

za několik dní mám velice důležitou zkoušku, mam na to čas se učit, ale ne a ne se k tomu dokopat. Přitom vím, že je to důležité, ale radši budu opravovat odpad v koupelně (což nenávidim) jen abych to oddálil. pora´dte, jak se dokopat k učení ??

Nejlepší odpověď
anonym

Nenutit se. Pokud jdete na něco s odporem, tak to fungovat nebude. Chce to změnit přístup.
Buď vezmete zkoušku jako zkoušku odvahy a půjdete tam nedostatečně připraven, nebo se naopak budete těšit na to, jak to profesorovi ukážete a pořádně se naučíte, co je třeba.

Další odpovědi
terry

Už se to zu probíralo.
Je to otázka priorit,
Až to bude akutní, tak si k tomu sedneš a narveš to do hlavy.

MadAnnie

Ukázková prokrastinace 😁

Já osobně se donutím učit, až mi tzv. hoří koudel u pr… To bývá většinou den předem. Takže si počkej až budeš mít den před zkouškou a ono se ti do toho učení začne chtít (prostě budeš muset)

A nebo si rozděl činnosti, třeba 1–3 kapitolu dnes, 4–6 zítra a tak podobně. Když si to rozdělíš bude se ti to učit líp.

zzzzz

Já když jsem se nemohla donutit učit, tak jsem se domluvila s nějakým spolužákem na společném učení. Ve dvou to jde líp, když to ten druhý řekne nahlas, víc ti v hlavě zůstane, než když to jen čteš. Často jsme se u mě scházeli i 3 nebo 4, fakt jsem se tak naučila nejvíc.

hanulka11

To snad známe každý… já to také vždy nechávala na poslední chvíli, bohudík to dobře vždy dopadlo ..... řekni si ale…chtěl bych dělat instalatéra? …nebo raděj vlítnu na to učení????? a jaká bude tvá odpověď

Ravenne

Já si dávám odměny – když udělám zkoušku, tak si jdu například koupit něco na sebe. Kdybych ji neudělala, tak bych chodila po obchodě a říkala si „Tak tohle bych mohla mít, kdybych se líp učila.“ Ale největší motivací pro mě je, když si představím nějakého libovolného nenáviděného člověka, jak tu zkoušku udělal a spokojeně si jde do dalšího semestru – to se mi to pak učí jedna báseň 😁.