Džanička

Jak se donutit pít (ne alkohol) Dnes jsem vypila, jen jeden hrnek ovocného čaje (asi 250 ml), prostě nemám žízeň.

V kuchyni mám uvařený hrnec čaje pro děti, ale i když jdu okolo tak se nenapiji, nepociťuji žízeň. Jak se mám donutit abych pila, když už se napiju tak je to maximálně jeden lok, víc do sebe nedostanu, a takhle je to každý den.. Vypiji třeba jen hrnek kávy bez kofejnu, a to 500 ml (ten velký hrnek), ale to samozřejmě do pitného režimu nepočítám. Moje teta mi poradila, že si mám do každé místnosti dát skleničku s pitím, a když tudy projdu tak se mám napít, prý ji to poradila doktorka a ona se tak naučila pít, ale já to ignoruji a stejně se nenapiji, protože prostě nemám chuť ani žízeň.. Taky je pravda, že jsem dost ospalá, a také mě pořád pobolívá hlava. Poraďte co s tím..
Doplňuji:
Já jsem ty skleničky s pitím v místnostech už skoušela, ale bez výsledku, stejně to vždy večer nakonec vyleju..

Nejlepší odpověď
chudst

No.. ja to vymenil za kousani tuzky a zvykacky. Pokazde, kdyz na neco dostanu chut, misto toho si vezmu flasku s vodou a napiju se. Mam spotrebu az 3–4,5 litru denne, i kdyz nemam zizen. Proste 2–3 flasky velke flasky. A nesmi to byt v hrnku, to pak take nepiju. A ne, nejsem vodove zavisly :)
Doplňuji:
A take s tvoji tetou souhlasim; ja mam nejvetsi spotrebu vody kdyz sedim u pocitace, protoze mam flasku primo pred sebou. Kdyz jsem jinde, tolik nepiji, protoze mi to proste neprijde na mysl.

Další odpovědi
panenka

Souhlasím s tvojí tetou skutečně by jsi měla vypit 2 litry tekutin možná z toho jsi dost unavená a pobolívá tě hlava.Já mám doma 500 ml hrnek tento hrnek si během dne 4 krát naliji a piji na cesty si beru ve 2 l vodu a nebo štávu abych věděla že jsem skutečně ty 2 litry vypila.Zkus rady tvé tety a dej si do každé místnosti tu skleničku uvidíš že si brzy na piti vzpomeneš

žolik

vím že se nedonutíte abyste vypilí 3 litry tekutiny,ono to vypadá dosti hrozně ale pokud nepocitujete žízeň,není třeba se přemáhat,mám dojem že pijete ráno čaj,káfé,ovocné šťavy,určitě,je obsah čtvrt litra,potom máte zase příjem tekutiny je to polévka,cokoliv,od­poledne znova kafé,čaj,šťávy a znova,já mám za to že to každý splňuje.

Zdroj: žolík

quentos

nejdůležitější je si uvědomit, že s pitím se nemá čekat na žízeň, pít se má prostě FURT. Žízeň už je varovným signálem (!) těla, že UŽ to FAKT nemůže vydržet. Z nedostatku vody pochází mnoho nemocí, které považujeme za „běžné“ a nepozastavujeme se nad nimi.

Viděl jsem u žen, které toužily zhubnout, viset v pokoji výraznou ceduli „NEŽER“. Myslím, že daleko důležitější by byla cedule s nápisem „PIJ“, a to v každé místnosti.

hanulka11

nejhorší je ale , že si to uvědomuješ ,že málo piješ .Já tedy piju hodně naučila jsem se to a jsem za to ráda-není taková únava to mi věř, nějak tělo líp funguje…aspoň mě se to zdá

iceT

Tak to máme stejný problém,i moje mamka má obtíže s dodržením pitného režimu.Taky mě občas z toho bolí hlava,ale pít by se mělo.Donutit se musíš,já mám láhev před sebou a furt z ní upíjím,když byly moc velká horka klidně i dvě 1,5 jsem vypila.Má to trochu výhodu,že spíš se tak zažene hlad nebo chuť,ale dost se pak chodí na malou a to je problém,když člověk lítá po městě.
Zkusila bych třeba pojídat vychlazený meloun nebo jiné ovoce,kde je hodně vody.
Na mě docela fungovalo sníst něco slaného-oříšky nebo popcorn,to se pak pije jedna báseň,ale asi to moc vhodné není.
Mojí mamce stačí sklenička vody na den,při větším množství by se asi utopila a dokonce jí doktor řekl,že to individuální,kolik vypije,že když si na to člověk zvykne,ale to je taky nesmysl.
Pít se musí,jinak tělo zadržuje vodu a dá se to naučit.
Co zkusit třeba jeden den jednu skleničku a další den dvě a každý den přidávat?
Jinak kdysi jsem měla nějaký instantní nápoj od Herbalife,pilo se to jako čaj,teplé nebo studené,chutnalo to po citronech a člověk měl potom dost sucho v ústech,takže ho to donutilo se napít.
Doplňuji:
Žolík-promiň,ale polévky člověk denně sní tak 2–3 deci,což ano,to se počítá,ale káva se pitného režimu zahrnovat nemá,kdyby ano,tak taky neřeším pitný režim,protože jen kávy kolem litru denně vypiju.

venkovan

Vezmu se tě na několik dní do práce a vypiješ za den i 10 litrů tekutin ani se nebudeš do pití nutit, naopak budeš hledat kde je co tekutého. Jen přijď až zas uhodí tropická vedra.
A nebo se podívej po svém okolí a domluv se s chlapama co dělají na stavbě nějaké silnice, dálnice apod.

Pokud ne, tak si říkej, že každý litr který vypiješ prospěje kvalitě tvé pokožky, ledvinám, krvi atd.

Co takhle s klukama a holkama na pivko. jedno či tři za večer to je celkem snadné.