Danah

jak se donutit dělat činnost která mě nebaví?

poslední dobou se mi dost zhoršují známky ve škole, a to jen kvůli tomu, že jsem totálně líná se připravovat a učit se. Místo toho upravuji svůj blog, píšu povídky nebo tvořím různé nepovinné úkoly na sloh. Ale já se potřebuji učit! Proč to tedy vždycky dopadne tak, že učebnice leží vedle mě na stole zatímco já něcosi píšu na notebooku nebo si čtu? A jak přesvědčit samu sebe, že bych se měla učit?

Nejlepší odpověď
marci1

Učíš se pro sebe, když se budeš učit, budeš toho více znát, více se dokážeš postarat sama o sebe, budeš všemu více rozumět a chápat. Přece vždycky je lepší více věcem rozumět, vyznat se v nich a dokázat si se vším poradit. To se vždy ocení až později ! Jak se říká : "Nejdřív práce ( učení), potom zábava ).:-)

Další odpovědi
zzzzz

Zakaž si zábavu, dej si ji až za odměnu:-))
Hlavně si řekni, že pokud se nebudeš dobře učit, budeš muset zbytek života dřít od rána do večera, za pár korun a na zábavu ti nezbyde čas ani finanční prostředky. 🙂

Najdi si systém učení, který tě bude bavit, třeba se uč s kamarádem:-))

anonym

Jó – když se člověku nechce, je to horší, než kdyby nemoh´…
😉
Prostě zavři notes (třeba do sklepa) a věnuj se učení.
A klidně si stanov postupné cíle (´jedničku´ z písemky, na vízo) a odměny za ně.

Kelt

Velmi zajímavá otázka a určitě nejste první, kdo si ji pokládá. Asi takto, každý člověk má složku rozumovou a složku emociální a často právě převládá ta emocionální složka. Víte snad, že čokoláda není dobrá, že po ní můžete přibrat, ale když máte na ní chuť, tak ji sníte a veškeré rozumové úvahy jdou stranou. Člověk dělá věci pro to, aby se cítil lépe než se cítí, nebo aby se necítil hůře. To co děláte, děláte proto, že vás to baví, chcete to dělat a nikdo vás k tomu nenutí. Máte sice vytvořené podmínky pro studium , ale nejste pro to naladěná. Rozhodujete se na základě emocí a děláte to, co Vám udělá v současné době, krátkodobě užitek, potěšení. Vy rozumově cítíte, že byste se měla učit, máte pro to vytvořeny podmínky, ale učení vám radost nepřináší. Vaše aktivity nejsou nijak škodlivé, ale v současné době byste je měla omezit. Studium si musíte dát jako základní cíl a je třebe se v tomto motivovat. Musíte se sama utvrdit v tom, že je pro vás studium prvořadnou záležitostí . Jak na to
Připravte si čistý papír A4 a rozdělte svislou čarou na dvě poloviny. Jednu část si označte třeba klady, druhou zápory.
Zdůvodněte si proč chcete studovat, co vám to přináší, co může přinést, prostě cokoliv, co vás napadne. Čím víc toho bude, tím líp. Je třeba, abyste si našli co nejvíc faktů, které vám posílí emoce v daném rozhodnutí.
A do těch záporů si dejte, co ztrátíte, když nebudete studovat, kde můžete skončit, vytvořte si určitý scénář a snažte se přestavovat si ty nejhorší věci. například, že ti, co mají špatné známky jsou poslání do nějakého tábora, odkud není úniku, všude kolem jsou draví broucí, housenky, které napadnou člověka – prostě něco, čeho se bojíte.
Dejte si tento papír na viditelné místo a aspoň dvakrát denně si ho nahlas čtěte a snažte se prožívat kladné emoce ještě předtím, než se dáte do studia, představujte si, jak jste dobrá, jak se zlepšujete atd.
Každý den se snažte učit se, a když se vám to podaří, tak se odměňte, že si napíšete nějakou povídku, nebo něco, co děláte.
Nezapomínejte na odpočínek a učte se pravidelně, každý den, buď určitou dobu a myslete na to, co děláte. Kdyby něco bylo nejasné, mohu popsat detaily.

mosoj

Prostě jsi nezodpovědná, jen to napiš na plnou hubu. Ptej se sebe a ne zde.
Doplňuji:
Znám zajímavější otázky.