Jak se domlouvaly jednotlivé tlupy pralidi mezi sebou?

Potřebovaly tlumočníka ?!

Nejlepší odpověď
annas

Než vznikla artikulovaná řeč, tak zpočátku určitě používal výrazové prostředky jako zvířata, později přibývala další gesta.,

Některá jsou známá i dnes: vyceněné zuby, upřený pohled do očí, schoulení se, vypnutí se do výšky,, skřípění zuby a další skřeky. Později ruce – nastavení dlaně, pohyby rukou, využití prstů, nohou atd.

Určitě právě z těchto gest se dalo leccos pochopit …

Další odpovědi
Děda Louda

Pračesky. Některým to vydrželo dodnes.

ahold

Nejčastěji asi dřevěným kyjem.