FlAsh_7

Jak se dokopat k učení? (viz popisek)

Jak se dokopat k učení? Učím se, snažím se a pořád mi to učení (biologie 🙂 ) neleze do hlavy. Co byste mi doporučili za metody, když mi učivo nic neříká a přes snahu a čas tomu věnovaný mi to neleze do hlavy? Měli jste někdy podobnou situaci?

Odpovědi
klumprt

Nevím, jak se spolehlivě dokopat k učení. Je to můj celožitvotní problém, dokopat se k něčemu, u čeho očekávám, že bude nudné, pracné nebo nepříjemné.

Ale zrovna s biologií mám dávnou zkušenost z nějakého tuším třeťáku na gymplu. Jednou jsem dostal za 5 z písemky. Na to konto mě profesorka následující hodinu vyzkoušela. Další 5. Myslel jsem si, že už dá pokoj, jenže třetí hodinu jsem dostal ze zkoušení třetí 5. No, mít tři kule v portfoliu, to je docela průšvih. A tak jsem se holt musel pečlivě naučit inkriminovanou látku. Myslím, že to byl člověk, ale jistý si nejsem. Nu a stalo se to, že jsem se do toho doma tak zažral, že mě to začalo zajímat. Při zkoušení jsem pak dostal 2– (jak jste si to u baby jednou rozsypali, tak už lepší než 2– jste nikdy dostat nemohli) a čtyřka na vysvědčení byla zachráněna.
Nu a pak, když jsem pak studoval matematiku na VŠ, tak jsem chodil na pivo do kolejního klubu, kde jsem se skamarádil se studenty biologické fakulty. A ti mi půjčili ještě pár knih o evoluční biologii a tak ještě více podpořili můj zájem o tento obor a ten trvá dodnes.

elkon

Nahrát si text a pak si ho pouštět několikrát za den nebo i další den, dokud to neumíš.

Reezo

Mě vždy dělalo problém se naučit něco, co mě absolutně nezajímalo. Otázka je jestli jsi spíš auditivní typ nebo vizuální. Auditivní člověk se lépe učí z poslechu a vizuální zase čtením.

Já jsem ve škole naprosto plaval v Německém jazyku, protože jsem se odmítl to učit. Hlavně proto, protože se mi to pletlo s Angličtinou a nechtěl jsem narušit svou relativně kvalitní angličtinu.

Kelt

Převeď si to na nějakou zábavnou formu. Třeba si vypsat pasáže na lístečky, pouštět k tomu hudbu. Nebo si představ, že jsi vyzván učitelem, že na dané téma uděláš prezentaci. A za odměnu dostaneš, co budeš chtít. Takže si uděláš to tak, aby to bylo pro ostatní zajímavé a takovou formou, která se ti bude dobře bude dělat a pro ostatní bude zajímavá. Například přidat obrázky, zjistit si informace .

Edison

Elkne, v biologii k naučení se látky šprtání moc nezabírá. Má to jen krátkodobý efekt. Biologie není soubor dat, ale komplexní věda se spoustou souvislostí a to člověk prost musí pochopit. Takže číst a přemýšlet.

elkon

Přemýšlet se dá i při poslechu.

Edison

Myslel jsem tím tříbit si ty myšleny.. Z vlastní zkušenosti vím, že posloucháním se soustředím na to, co slyším a ne nad obsahem samotným.