Avatar uživatele
FlAsh_7

Jak se dokopat k učení? (viz popisek)

Jak se dokopat k učení? Učím se, snažím se a pořád mi to učení (biologie 🙂 ) neleze do hlavy. Co byste mi doporučili za metody, když mi učivo nic neříká a přes snahu a čas tomu věnovaný mi to neleze do hlavy? Měli jste někdy podobnou situaci?

Zajímavá 0 před 1579 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Nevím, jak se spolehlivě dokopat k učení. Je to můj celožitvotní problém, dokopat se k něčemu, u čeho očekávám, že bude nudné, pracné nebo nepříjemné.

Ale zrovna s biologií mám dávnou zkušenost z nějakého tuším třeťáku na gymplu. Jednou jsem dostal za 5 z písemky. Na to konto mě profesorka následující hodinu vyzkoušela. Další 5. Myslel jsem si, že už dá pokoj, jenže třetí hodinu jsem dostal ze zkoušení třetí 5. No, mít tři kule v portfoliu, to je docela průšvih. A tak jsem se holt musel pečlivě naučit inkriminovanou látku. Myslím, že to byl člověk, ale jistý si nejsem. Nu a stalo se to, že jsem se do toho doma tak zažral, že mě to začalo zajímat. Při zkoušení jsem pak dostal 2– (jak jste si to u baby jednou rozsypali, tak už lepší než 2– jste nikdy dostat nemohli) a čtyřka na vysvědčení byla zachráněna.
Nu a pak, když jsem pak studoval matematiku na VŠ, tak jsem chodil na pivo do kolejního klubu, kde jsem se skamarádil se studenty biologické fakulty. A ti mi půjčili ještě pár knih o evoluční biologii a tak ještě více podpořili můj zájem o tento obor a ten trvá dodnes.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Nahrát si text a pak si ho pouštět několikrát za den nebo i další den, dokud to neumíš.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Mě vždy dělalo problém se naučit něco, co mě absolutně nezajímalo. Otázka je jestli jsi spíš auditivní typ nebo vizuální. Auditivní člověk se lépe učí z poslechu a vizuální zase čtením.

Já jsem ve škole naprosto plaval v Německém jazyku, protože jsem se odmítl to učit. Hlavně proto, protože se mi to pletlo s Angličtinou a nechtěl jsem narušit svou relativně kvalitní angličtinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Převeď si to na nějakou zábavnou formu. Třeba si vypsat pasáže na lístečky, pouštět k tomu hudbu. Nebo si představ, že jsi vyzván učitelem, že na dané téma uděláš prezentaci. A za odměnu dostaneš, co budeš chtít. Takže si uděláš to tak, aby to bylo pro ostatní zajímavé a takovou formou, která se ti bude dobře bude dělat a pro ostatní bude zajímavá. Například přidat obrázky, zjistit si informace .

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Elkne, v biologii k naučení se látky šprtání moc nezabírá. Má to jen krátkodobý efekt. Biologie není soubor dat, ale komplexní věda se spoustou souvislostí a to člověk prost musí pochopit. Takže číst a přemýšlet.

před 1579 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Přemýšlet se dá i při poslechu.

před 1579 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Myslel jsem tím tříbit si ty myšleny.. Z vlastní zkušenosti vím, že posloucháním se soustředím na to, co slyším a ne nad obsahem samotným.

před 1579 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek