Avatar uživatele
gecco

Jak se ´díváte´ na telefonování řidiče? Za jízdy, pochopitelně.

K této otázce mne ´přivedlo´ nedávné setkání…
Člověk, auto za cca 1,8 mega, telefon za 15 tisíc – a nemá to spárované, takže ´musí´ telefonovat ´z ruky´… A MUSÍ telefonovat…
:-O
Doplňuji:
Já se přiznám, že při řízení volám co nejméně a pokud už, pak jen s HF – ale i tak mám vyzkoušeno, že se rapidně sníží pozornost věnovaná ´silnici´, takže – pokud je to nutné, zastavím si a volám z ´parkingu´, hovory pokud možno nepřijímám, volám (po zaparkování) zpět.
😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: gecco

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, ahold, dědapetr, Emefej, marci1, Lamalam, anonym, zzzlatokopka, Ňuňátko před 3388 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

Odpoveď byla označena jako užitečná

Telefonuju, pokud mi to doprava umožňuje

Když řídím, telefonuji co nejméně a pomocí sady handsfree.
Ale stějně to odvádí od pozornosti.
gecco, copak majitelé takových vozidel, ale rozvážkové vozy třeba PPL, Geis a podobné, ty volají za jízdy stále zákazníkům…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Putin

Když řídím, netelefonuju

Doplňuji:
Nemám auto a nemám mobil (což je komické), ale mít oboje, tak nikdy netelefonuji za jízdy! Vždy když někdo telefonuje v autě, kde jsem i já, tak mám chuť ze strachu vyskočit.

Upravil/a: Putin

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Když řídím, netelefonuju

Jsem absolutně proti telefonování za jízdy v autě, a také jízdu pod vlivem alkoholu a návikové látky a ni kouření v autě se mě nelíbí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Když řídím, netelefonuju

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Když řídím, netelefonuju

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Když řídím, netelefonuju

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Telefonuju jen v krizové situaci

Doplňuji:
Jsem proti telefonování za jízdy, ale přiznám se, že jsem už párkrát telefonoval (hands-free nemaje), resp. manželka mi zvedla telefon a předala (bylo to na dálnici). Nedokážu si ale představit, že bych sám něco hledal nebo mačkal .. Nejšílenější mi přijde psaní SMS za jízdy …

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oal-vBFmnRk

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Když řídím, netelefonuju

Za jízdy zásadně netelefonuji, je to nebezpečné (rozdělení pozornosti).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Telefonuju jen v krizové situaci

..a nejvíc jich je, když jedu auťákem
Doplňuji:
něco takovýho s pozorností vůbec neznám. Když jedu a telefonuju, tak řídí nějakej instinkt ..u mě je tak rychlej, že bych ho moh klidně chytit

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

Telefonuju, nenechám se omezovat

vzhledem k tomu,že většinou cestuji do práce po starých cestách,kde se mohu srazit jen se srnko,či zajícem,nenechám se omezovat,cestuji-li dále,nepoužívám handsfree,ale manželku (necestuji totiž nikdy sám)…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Telefonuju jen v krizové situaci

Doplňuji:
Při jízdě,když mi někdo volá,kouknu kdo to je,pokud je to naléhavé a je to někdo z rodiny zvednu a snažím se co nejrychleji auto zaparkovat.Jinak telefonování za jízdy určitě odsuzuju,jelikož se setkávám s řidiči co se věnujou jen volání a na nějaký předpisy kašlou.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Telefonuju, nenechám se omezovat

Samozřejmě s handsfree. Ty máš ale špatně udělanou anketu. V otázce se ptáš, jak se na to díváme a v anketě, co děláme my sami. To je ale rozdíl. Na telefonujícího řidiče, rozumí se s mobilem v ruce, pokud by způsobil nehodu se mnou, bych asi neváhal uplatnit fyzické násilí hned na místě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

Když řídím, netelefonuju

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirkajirka

Když řídím, netelefonuju

Doplňuji:
Když sedám za volant vypínám mobil. Po dojetí mobil zapnu a zpožděné důležité hovory obtelefonuji a ty neduležité ať si zavolají znovu.

Upravil/a: jirkajirka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Telefonuju, pokud mi to doprava umožňuje

Doplňuji:
Auto nemám,za to handsfree má double.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ňuňátko

Telefonuju jen v krizové situaci

Nemám auto:O:/.

Ale máma telefonuje pouze v krizové situaci, pokud jí to doprava umožňuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Telfonuju o 106, za volantem mám ´konečně´ čas

Mám takou věc, nevím jak se jmenuje, ale telefon příjmám na volantu, ovládám tím i rádio, když nastoupím do auta a mám telefon v kabelce, samo se to vyhledá a pokud někdo volá, mluví mi to z rádia:-)))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Telefonuju jen v krizové situaci

Nemám auto, a volám jen v nutném případě. Taky provolám 200 Kč za několik měsíců. Ale rozhovory příjímám. Když jsem jezdil služebně, zrovna jsem měl hovor , a to jsem jel přes Brno. Dopadlo to dobře, nic se nestalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mára.kunta

Telefonuju, pokud mi to doprava umožňuje

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Telefonuju jen v krizové situaci

Přijde mi to dost riskantní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek