gecco

Jak se ´díváte´ na telefonování řidiče? Za jízdy, pochopitelně.

K této otázce mne ´přivedlo´ nedávné setkání…
Člověk, auto za cca 1,8 mega, telefon za 15 tisíc – a nemá to spárované, takže ´musí´ telefonovat ´z ruky´… A MUSÍ telefonovat…
:-O
Doplňuji:
Já se přiznám, že při řízení volám co nejméně a pokud už, pak jen s HF – ale i tak mám vyzkoušeno, že se rapidně sníží pozornost věnovaná ´silnici´, takže – pokud je to nutné, zastavím si a volám z ´parkingu´, hovory pokud možno nepřijímám, volám (po zaparkování) zpět.
😉

Nejlepší odpověď
cukrar

Telefonuju, pokud mi to doprava umožňuje

Když řídím, telefonuji co nejméně a pomocí sady handsfree.
Ale stějně to odvádí od pozornosti.
gecco, copak majitelé takových vozidel, ale rozvážkové vozy třeba PPL, Geis a podobné, ty volají za jízdy stále zákazníkům…

Další odpovědi
Putin

Když řídím, netelefonuju

Doplňuji:
Nemám auto a nemám mobil (což je komické), ale mít oboje, tak nikdy netelefonuji za jízdy! Vždy když někdo telefonuje v autě, kde jsem i já, tak mám chuť ze strachu vyskočit.

dědapetr

Když řídím, netelefonuju

Jsem absolutně proti telefonování za jízdy v autě, a také jízdu pod vlivem alkoholu a návikové látky a ni kouření v autě se mě nelíbí.

Emefej

Když řídím, netelefonuju

brillant

Když řídím, netelefonuju

jáára

Když řídím, netelefonuju

Pepa25

Telefonuju jen v krizové situaci

Doplňuji:
Jsem proti telefonování za jízdy, ale přiznám se, že jsem už párkrát telefonoval (hands-free nemaje), resp. manželka mi zvedla telefon a předala (bylo to na dálnici). Nedokážu si ale představit, že bych sám něco hledal nebo mačkal .. Nejšílenější mi přijde psaní SMS za jízdy …

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oal-vBFmnRk

Jan Kunčar

Když řídím, netelefonuju

Za jízdy zásadně netelefonuji, je to nebezpečné (rozdělení pozornosti).

zjentek

Telefonuju jen v krizové situaci

..a nejvíc jich je, když jedu auťákem
Doplňuji:
něco takovýho s pozorností vůbec neznám. Když jedu a telefonuju, tak řídí nějakej instinkt ..u mě je tak rychlej, že bych ho moh klidně chytit

Mc Merkurion

Telefonuju, nenechám se omezovat

vzhledem k tomu,že většinou cestuji do práce po starých cestách,kde se mohu srazit jen se srnko,či zajícem,nenechám se omezovat,cestuji-li dále,nepoužívám handsfree,ale manželku (necestuji totiž nikdy sám)…

anonym

Telefonuju jen v krizové situaci

Doplňuji:
Při jízdě,když mi někdo volá,kouknu kdo to je,pokud je to naléhavé a je to někdo z rodiny zvednu a snažím se co nejrychleji auto zaparkovat.Jinak telefonování za jízdy určitě odsuzuju,jelikož se setkávám s řidiči co se věnujou jen volání a na nějaký předpisy kašlou.

cochee

Telefonuju, nenechám se omezovat

Samozřejmě s handsfree. Ty máš ale špatně udělanou anketu. V otázce se ptáš, jak se na to díváme a v anketě, co děláme my sami. To je ale rozdíl. Na telefonujícího řidiče, rozumí se s mobilem v ruce, pokud by způsobil nehodu se mnou, bych asi neváhal uplatnit fyzické násilí hned na místě.

postcd

Když řídím, netelefonuju

jirkajirka

Když řídím, netelefonuju

Doplňuji:
Když sedám za volant vypínám mobil. Po dojetí mobil zapnu a zpožděné důležité hovory obtelefonuji a ty neduležité ať si zavolají znovu.

anonym

Telefonuju, pokud mi to doprava umožňuje

Doplňuji:
Auto nemám,za to handsfree má double.

Ňuňátko

Telefonuju jen v krizové situaci

Nemám auto:O:/.

Ale máma telefonuje pouze v krizové situaci, pokud jí to doprava umožňuje.

zzzlatokopka

Telfonuju o 106, za volantem mám ´konečně´ čas

Mám takou věc, nevím jak se jmenuje, ale telefon příjmám na volantu, ovládám tím i rádio, když nastoupím do auta a mám telefon v kabelce, samo se to vyhledá a pokud někdo volá, mluví mi to z rádia:-)))

Kelt

Telefonuju jen v krizové situaci

Nemám auto, a volám jen v nutném případě. Taky provolám 200 Kč za několik měsíců. Ale rozhovory příjímám. Když jsem jezdil služebně, zrovna jsem měl hovor , a to jsem jel přes Brno. Dopadlo to dobře, nic se nestalo.

Mára.kunta

Telefonuju, pokud mi to doprava umožňuje

lota

Telefonuju jen v krizové situaci

Přijde mi to dost riskantní.