dagry

Jak se díváte na přísloví „méně je více“ ??

U mně dobrý, souhlasím s ním. Nebudeme to porovnávat s ženskými proporcemi (toť pro chlapy tady).

Nejlepší odpověď
anonym

Říká asi totéž, co přísloví: „všeho moc škodí“

správně by to mělo znít „méně je někdy lépe“, ale to už by asi neznělo tak záhadně 🙂

Další odpovědi
vagra

Ve tvaru,jak jej uvádíte Vy,nemusí někdy platit./např.při výhře ve Sportce/ :)
Souhlasím s tím,že:„méně,je někdy více.“
Chlap ještě jsem,přesto bych volil přirovnání k jinému přísloví-
Mluviti stříbro,mlčeti zla­to.

iceT

To zalezi v jakem smyslu.
Pokud se to tyka napr.liceni tak naprosto souhlasim.

ReHu

Jak v kterém případě.
Např. peněz není nikdy dost. Když mám dost já, je spousta dalších lidí i zvířat, kteří potřebují.
Zjistila jsem, že přeba provoz psího útulku stojí ročně cca 1,5 mil. A co nemocnice, dětské domovy, …

Michal

Přiměřeně.

terry

Soushlasím s tím, že jak kdy.
Ale proč to je v kategorii hádanky a hlavolamy, to bych ráda věděla.