Kelt

Jak se díváte na použití chemie v obchodním názvu?

Studoval jsem chemii, ale i bez toho asi každý člověk ví, že existuje chemie anorganická, organická a analytická. Do dalšího dělení nepůjdu. Proč je ale ve výloze v obchodech napsáno, bazénová chemie, stavební chemie a jiné, například se používá chemie těla a pod. Podle mne je to nevhodné použití. Co vy na to? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Opět je třeba si uvědomit význam slova chemie.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=chemie

"Chemie je věda, která se zabývá vlastnostmi, složením, přípravou, strukturou anorganických a organických látek a jejich vzájemnými interakcemi.

Chemie se tradičně dělí do několika oborů. Ty jsou ale v dnešní době častokrát provázány interdiscipli­nárními obory a jinými specializacemi. Kromě klasické chemie existují např.

Např. „Biofyzikální chemie, Farmaceutická chemie, Geochemie, Petrochemie, Chemie silikátů, Chemie atmosféry, Chemie životního prostředí, Agrochemie, Jaderná chemie, Kvasná chemie, Lékařská chemie, Makromolekulární chemie, Supramolekulární chemie, Termochemie a Výpočetní chemie.“
najdete v odkazu.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Chemie

Takže všechno, co není přírodní, je zpracované jinak podle definice chemie, tedy uměle, se zobecňuje podle použití.

Aby bylo jasné, pro jaký účel jsou přípravky použity – chemie pro bazén, stavební chemie – chemické přípravky pro použití ve stavebnictví. atd.

Nejsem chemik, ale osobně v tom žádný problém nevidím.

Když chci desinfikovat bazén – koupím si chemický přípravek – zjednodušeně bazénovou chemii, nezáleží mně na tom, zda je anorganického či organického původu – je to něco uměle vyrobeného. Složení si můžu přečíst na obalu. .

Jednoznačné nápisy upoutají a vyjadřují, k jakému účelu je přípravek vhodný.

Další odpovědi
Kepler

Takové názvy mi nevadí. Sice nerespektují složení přípravků, ale identifikují je podle způsobů jejich použití. Když si laik přečte, že jde o autochemii nebo autokosmetiku, hned ví k čemu je určena. Jako nevhodné mi přijde mluvit o chemii těla, protože to funguje především biologicky. I když jdeme do prazákladu, i biologické procesy jsou taky chemie, ale biologie se vydělila jako samostatný obor.

Drap

Je to pouze obchodní trik jak upozornit zákazníky, co vlastně nabízím. Nic jiného a nic hlubšího v tom neni.

Mc Merkurion

… je to v pořádku, horší je, když chemii používaj v potravinářství, a nikde se s tím nechlubí …