terry

Jak se díváte na možnost odlužení dlužníků?Jaký na to máte názor?

Mluvilo se někde o tom, jak důkladně se bude zkoumat jakým způsobem se dlužník zadlužil?
Vím o několika lidech, kteří se zadlužili z hlouposi, furiantstvía moc se platit nesnaží. Hosppda je přednější.
Vím, že nějaké malé procento se do dluhů dostalo ne vlastní vinou, ale plošné oddlužení?
Jak by k tomu přišli ti, kteří se omezují na minimum a splácí jak mohou?
A všichni ostatní, co makají jak šroubi a platí daně?

https://www.sez­nam.cz/zpravy/cla­nek/z-dluzniku-se-nesmeji-stat-otroci-haji-dolinek-kontroverzni-navrh-na-oddluzeni-statisicu-lidi-37179?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Nejlepší odpověď
Kepler

Jsem proti plošnému oddlužení, jen by to povzbudilo xindly. Mělo by se to posuzovat přísně induviduálně.

Další odpovědi
Drap

Je to takové plácání před volbami. Je to nesmysl. Smysl by to mělo tehdy, pokud by taky někdo řekl, z čeho se dluhy zaplatí. Řešení by se jistě našlo. Třeba z peněz politických stran co dostávají za volby, nebo snížením patřičného počtu státních úředníků. Takových možností by se našlo dostatek.

briketka10

Na oddlužení dlužníka pamatuje Insolvenční zákon.
http://insolvencni-zakon.justice­.cz/obecne-informace/oddlu­zeni.html
Proto s tímto nesouhlasím.

Lamalam

Předvolební populismus. Pokud bych k tomu mohla říci svůj názor, zněl by NE!

Hlada

Velice hloupý, ale také společensky nebezpečný boj o voliče.
Dlužníci jsou vesměs, až na vzácně výjimečné případy, lidé nezodpovědní, finančně negramotní, podvodníci a závisláci. Po oddlužení okamzitě začnou nový život opět nad své poměry, na dluh. Tito lidé existují a dál existovat budou. Smysluplným řešením do budoucna by bylo zavedení státního registru všech dluhů. Bylo by tak vyloučené, aby někdo měl několik desítek věřitelů, protože ti by se o platební morálce dotyčného mohli včas dovědět.

Mc Merkurion

… už vzhledem k tomu, že to vymysleli oranžoví komunisti, je to blbost, a když se člověk zamyslí nad smyslem, najde jen jeden >>> Babiš ty koblihy před volbama platil aspoň ze svýho, tahle kravina by se platila z peněz poctivě pracujících, a je úplně jedno, jak se stal dotyčný dlužníkem …

Smlouvyzdarm

Zásadně nesouhlasím! A nesouhlasím ani se současným oddlužením dle insolvenčního zákona. Ten už tady dávno platí. A proč nesouhlasím ani se současným oddlužením? Nechápu proč by měl mít někdo možnost zaplatit svému věřiteli (tomu komu dluží) jen 30% své pohledávky. Věřitelem může být každý z nás a stát nám ve své podstatě znárodnil až 70% pohledávky (neznárodnil, připravil o ni). Naopak dlužníkovi tím řekl – zaplať 30% a nikdo už od tebe nebude moct nic víc chtít…

Takovýto zákon dle mého není správný a stát si ho může dovolit jen ve vztahu ke svým pohledávkám, ale ne ve vztahu k pohledávkám třetích osob, nás občanů. Samozřejmě, že i dluhy, které odpustí stát nakonec zaplatí všicni co odvádějí daně, ale alespoň se to rozprostře mezi více osob. Dle mého to také není správné, ale pokud by to tak chtěla většina, tak ať to tak má…

Dovedete si představit, že někomu půjčíte tři milióny a on, bez ohledu na důvody, nakonec požádá o oddlužení? Jaký budete mít pocit, když se Vám vrátí jen jeden milion? Navíc v průběhu pěti let. A věřte, že nebude nikoho zajmat, že mělo jít jen o půjčku na tři měsíce a že to byly veškeré vaše peníze, které měly sloužit k pořízení bydlení. Stejně tak nebude nikoho zajímat, že jste uzavřeli třeba předkupní smlouvu a nemáte jak doplatit zbytek kupní ceny. Přijdete díky tomu o složenou zálohu, blokovací depozitu (je jedno jak to bude nazváno). A můžete si hledat nějký podnájem, nebo se se třemi dětmi nastěhovat do garsonky.

Chápu, že ne všichni se dostanou do dluhové pasti díky své hlouposti, ale i tak jsem prostě zásadně proti.