Avatar uživatele
annas

Jak se díváte na jedince, kteří vás zařadí do určité „škatulky“, i když jde jen o jejich subjektivní neověřený pohled?

„Ze všech lidí, s nimiž jsem se v životě setkal, má ke mně ten správný vztah jedině můj krejčí. Kdykoli k němu přijdu, znovu mi bere míru, zatímco ostatní si mě jednou změřili, zaškatulkovali a hotovo, víc už se s měřením mé osoby nezdržují.“
G. B. Shaw

Má pravdu klasik? Nebo platí – podle sebe soudím tebe?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, led, vagra, rynek878, Andělé, johana 56, hanulka11, dědapetr, anonym před 4600 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pravdou je, že takto to nějak funguje a je velmi obtížné dostat se v něších očích z jedné škatulky do jiné.Sám osobně se snažím, čas od času všechny známé a lidi v okolí znovu zařadit a zamaslet se nad nimi. Již několkrát jsem si musel některé přesunout. V některých případech mně to i samotného tak trochu překvapilo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Je mi vcelku jedno, kdo si mne jak zaškatulkuje. Já jsem já a zda je jeho zaškatulkování mne správné, či ne, mne nezajímá. Pokud si mne někdo zaškatulkuje třeba jako hysterku a po čase zjistí, že hysterická opravdu nejsem, ale on se tenkrát zrovna nachomýtl k tomu, že jsem zvýšila hlas… tak třeba svůj názor opraví. A když ne, jeho škoda.

Já se také snažím – když už škatulkuji – tak do těch lepších krabiček, pro méně příjemné chování druhých nejdřív dlouho hledám omluvy, než si je přeškatulkuji do kategorií „bručoun“ či „netýkavka“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nevim , jestli me nekdo skatulkuje , ale sama skatulkuji a jsem z toho sama celkem " v soku ". ☹
Nevim , jak to presne vysvetlit. Je to moje jedna z horsich vlastnosti.
Proste , kdyz nekdo je mi nejak neprijemny a nekdo s nim kamaradi a pritakava mu v uplnych blbostech , tak i kdyz mi ten clovek byl drive prijemny , tak " to zacne ve me hlodat " , ze asi tedy bude stejny jako on/ona a davam zpatecku a odchazim.
Zaroven ale priznavam , ze i ti druzi muzou mit ten samy pocit ze me a i to , ze vina je jen ve me. ! Za to nemuze nikdo jiny , jak ja smyslim.

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Moc krásná myšlenka,krásný citát…:-)

Kdysi mi hodně záleželo na tom,co si o mě všichni myslí. Ale nikdo se nikdy nezalíbí všem a je lepší se zalíbit sám sobě,mít se rád se všemi svými chybami 🙂
Každý se vyvíjíme,měníme a dozráváme a právě pro to by bylo pěkné,kdybychom se neodsuzovali hned na začátku,ale v člověku se naučili „hledat“…
Přiznám se,že o jedné osobě jsem neměla dobré mínění,zaškatul­kovala jsem si ji jen jako „škodnou“,ale když jsem ji viděla při povodních se ohánět a opravdu pomáhat,svůj úhel pohledu jsem přehodnotila…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Najviac v týchto škatulkách vidno hercov.
Ak ste nejakého videli ako komika, neviete si ho predstaviť ako tragéda. Veľa umelcov tým trpí a zaniká.
Tak ako napríklad my sme si (teda aspoň ja) počas tohto leta zaškatuľkovali -iv- ako blondýnu hrajúcu sa s naivitou. Prirodzene v skutočnosti je iná.
PS. Dúfam, že mi teraz nevynadá 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Každý si lidi třídíme
a je to myslím naprosto normální

Mě osobně jestli jsem v té škatulce ,či v té nevadí… každý každému nejdeme pod nos.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Spíš si myslím,že platí podle sebe soudím tebe.
Osobně to neřeším kam mě kdo zaškatulkuje,je to osobní věc každého jak si lidi řadí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek