annas

Jak se díváte na jedince, kteří vás zařadí do určité „škatulky“, i když jde jen o jejich subjektivní neověřený pohled?

„Ze všech lidí, s nimiž jsem se v životě setkal, má ke mně ten správný vztah jedině můj krejčí. Kdykoli k němu přijdu, znovu mi bere míru, zatímco ostatní si mě jednou změřili, zaškatulkovali a hotovo, víc už se s měřením mé osoby nezdržují.“
G. B. Shaw

Má pravdu klasik? Nebo platí – podle sebe soudím tebe?

Nejlepší odpověď
Drap

Pravdou je, že takto to nějak funguje a je velmi obtížné dostat se v něších očích z jedné škatulky do jiné.Sám osobně se snažím, čas od času všechny známé a lidi v okolí znovu zařadit a zamaslet se nad nimi. Již několkrát jsem si musel některé přesunout. V některých případech mně to i samotného tak trochu překvapilo.

Další odpovědi
Deli

Je mi vcelku jedno, kdo si mne jak zaškatulkuje. Já jsem já a zda je jeho zaškatulkování mne správné, či ne, mne nezajímá. Pokud si mne někdo zaškatulkuje třeba jako hysterku a po čase zjistí, že hysterická opravdu nejsem, ale on se tenkrát zrovna nachomýtl k tomu, že jsem zvýšila hlas… tak třeba svůj názor opraví. A když ne, jeho škoda.

Já se také snažím – když už škatulkuji – tak do těch lepších krabiček, pro méně příjemné chování druhých nejdřív dlouho hledám omluvy, než si je přeškatulkuji do kategorií „bručoun“ či „netýkavka“.

anonym

Nevim , jestli me nekdo skatulkuje , ale sama skatulkuji a jsem z toho sama celkem " v soku ". ☹
Nevim , jak to presne vysvetlit. Je to moje jedna z horsich vlastnosti.
Proste , kdyz nekdo je mi nejak neprijemny a nekdo s nim kamaradi a pritakava mu v uplnych blbostech , tak i kdyz mi ten clovek byl drive prijemny , tak " to zacne ve me hlodat " , ze asi tedy bude stejny jako on/ona a davam zpatecku a odchazim.
Zaroven ale priznavam , ze i ti druzi muzou mit ten samy pocit ze me a i to , ze vina je jen ve me. ! Za to nemuze nikdo jiny , jak ja smyslim.

  • iv-

Andělé

Moc krásná myšlenka,krásný citát…:-)

Kdysi mi hodně záleželo na tom,co si o mě všichni myslí. Ale nikdo se nikdy nezalíbí všem a je lepší se zalíbit sám sobě,mít se rád se všemi svými chybami 🙂
Každý se vyvíjíme,měníme a dozráváme a právě pro to by bylo pěkné,kdybychom se neodsuzovali hned na začátku,ale v člověku se naučili „hledat“…
Přiznám se,že o jedné osobě jsem neměla dobré mínění,zaškatul­kovala jsem si ji jen jako „škodnou“,ale když jsem ji viděla při povodních se ohánět a opravdu pomáhat,svůj úhel pohledu jsem přehodnotila…:-)

led

Najviac v týchto škatulkách vidno hercov.
Ak ste nejakého videli ako komika, neviete si ho predstaviť ako tragéda. Veľa umelcov tým trpí a zaniká.
Tak ako napríklad my sme si (teda aspoň ja) počas tohto leta zaškatuľkovali -iv- ako blondýnu hrajúcu sa s naivitou. Prirodzene v skutočnosti je iná.
PS. Dúfam, že mi teraz nevynadá 🙂

hanulka11

Každý si lidi třídíme
a je to myslím naprosto normální

Mě osobně jestli jsem v té škatulce ,či v té nevadí… každý každému nejdeme pod nos.

dědapetr

Spíš si myslím,že platí podle sebe soudím tebe.
Osobně to neřeším kam mě kdo zaškatulkuje,je to osobní věc každého jak si lidi řadí.