Malvína

Jak se díváte na darování vajíček?

Otázka mne napadla, jelikož mi tady na stránkách neustále vyskakuje reklama s tímto tématem.
Jak se na to díváte? Je to podle Vás ok nebo už za jakousi hranicí? Popřípadě znáte někoho, kdo daroval a byl spokojený/nes­pokojený?

Nejlepší odpověď
Kepler

Z hlediska žen, které samy nemohou mít děti, to je jistě přínosné. Určitě je to lepší, než aby manželství zůstalo bezdětné. Je to na svobodném rozhodnutí každého páru.

Další odpovědi
hapiky

Je to dobrovolná pomoc za určité riziko. A když je ta demokrácia…

Mc Merkurion

… znám tu co darovávala i ty co byly obdarovány (ne od sebe samozřejmě),ty obdarované jsou velmi spokojené … je to v pořádku a schvaluju to …

marci1

Tohleto bych zřejmě nikdy nepodstoupila. U dárkyně vždy mohou hrozit zdravotní rizika: hyperstimulační syndrom vaječníků, riziko poranění při odběru vajíček nebo následný zánět. Většina dárkyň to dělá jen pro peníze (až 20 tis. Kč). Pro příjemkyně je to samozřejmě velká pomoc, když by třeba nikdy nemohly mít děti. 🙂

Rokio

Obchod s slepičími vejci je v pořádku. Nevidím na něm nic špatného. My máme slepice, tak máme vejce zdarma.

aliendrone

Darování vajíček? Zdarma? No, jestli budou domácí slepičí a čerstvá – BERU HNED! ;) :D :D

SuzanKa

Darování vajíček? Podle mě je to krásný skutek… Já jsem rozhodně pro. Vlastně teď stojím před rozhodnutím, kdy to uskutečním.

Pajka.111

No a už ses rozhodla? A kam vlastně na to darování chceš zajít? Slyšela jsem hodně dobré chvály na IVF Kliniku Zlín.

Malvína

Rokio, otázka je ohledně ženských vajíček, která slouží ke stvoření nového života 😉

Mc Merkurion

… kdyby to aspoň nebylo v kategorii děti a rodičovství, anebo mu vyskakuje jiná reklama (nevím, nemám žádnou) …

hapiky

Rokio: To vajíčko by mělo být od „slepice“ co nemá křídla!