TheMyss

Jak se děti nakazí HIV?

Například v Africe – pokud vím, přenáší se pohlavním stykem a malé děti v Africe se ještě nerozmnožují aby ten vir mohli takhle chytit – jak se tedy přenáší tam?

Nejlepší odpověď
anonym

Přenáší se i nakažené matky na plod-dítě.

Další odpovědi
VendettaCZ

Přenáší se krví. A taky z matky na plod .;)

bolak

HIV se přenáší i mateřským mlékem

Lamalam

Nakažené se už rodí.

Reezo

To je dost zajímavé, že vlastně cokoliv se narodí s HIV se narodí vlastně už mrtvé a pouze čeká, než virus zničí dotyčné tělo. Navíc se tam furt souloží mezi sebou a furt si to tam předávají. Má vůbec smysl nechat narodit nemocného jedince, který je celý život pro společnost hrozba?

bolak

ono cokoliv se narodí i bez HIV, je vlastně taky mrtvé..