Avatar uživatele
Lgee

Jak se detekují podvody u bank?

A jaké transakce se blokují ? Jen zneužití karty, nebo i třeba něco jako normální podvod kam pošle primo osoba peníze? To by se blokovat nemělo když to platí s jeho vědomím ne?

PS: jasne, ale já chci vědět jestli se blokují jen zneužíte transakce, ale přece banka nemůže zabránit někomu aby poslal nějaké peníze s jeho souhlasem i když jde o podvod.

Upravil/a: Lgee

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Plejtvy69 před 1733 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

To Ti asi nikdo neřekne. To je stejné, jako bys někomu poskytl pin ke kartě, čili totálně odboural jakousi bezpečnostní proceduru. Jsou postupy, které se prostě nesdělují.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Spôsob, akým banky zabraňujú podvodom na účtoch je služobným tajomstvom každej banky, vďaka čomu banky majú dôveru zákazníkov a svoj zisk.
Ako píše aj Edison vo svojej odpovedi: „Jsou postupy, které se prostě nesdělují.“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Myslím, že zjevně podvodné zablokují a pokusí se kontaktovat klienta. Banka se snaží chránit klienta – pokud by to nedělala, byla by pro klienty nespolehlivá a lidé by odcházeli. Samozřejmě pokud člověk transakci posvětí, pro by ji banka nezrealizovala? (pokud to není něco proti zákonu)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lgee

Dochy – já myslím třeba když někdo pošle peníze někam do ciziny ale je to podvod, samozřejmě nemyslím zneuzitou kartu bez vědomí zákazníka

před 1733 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lgee

Jasně to chápu ze algoritmy, ale zajímá me konkrétně když člověk chce udělat platbu a je si toho vědom tak to taky blokují?

před 1733 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Mě banka kontaktovala. Zjistila podezřelé transakce a pak, když jsem platil, tak obratem volali, jestli je karta v pořádku, že zdtetekovali něsrovnalosti. Tak nakonec tu jednu transakci provedli a zbytek zablokovali a zrušili kartu.

před 1733 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lgee

A jaké podezřelé transakce konkrétně máš na mysli jako ze si udělal hodně transakci, moc vysoká nebo nízká částka, nebo ze byla například zkopírována?

před 1733 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já ne. Ale když proběhne 1000 nákupů s frekvencí 2/s stejného zboží ze stejného obchodu, tak to fak podezřelé je. Další indicií bylo, že normálně jdou z mé karty transakce za palivo, ubytování sem tam nějaká prkotina a tohle byl „nákup“ optiky z USA každý za 50 litrů. To vyhodnotí jako podezřelé i totální imbecil.

před 1733 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lgee

To je jasné, ale třeba když někdo ma účet normálně ty peníze používá jen na výběr, a pak nakoupí třeba za 2000,– někde tak to je také podezřelé nebo ne? Když je to jeden nákup.

před 1733 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tetekce bude mít jistou míru pravděpodobnosti oběma směry. S úspěšností to bude podobné.

před 1733 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lgee

Je to zlo no :D člověk ani nemůže udělat nákup

před 1733 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika