Karelcz

Jak se dělí peníze v bytovém fondu?

Dáváme pravidelně dohodnutou částku a plán je koupit pro celý barák nová okna.
Rád bych ale kvalitní dřevěné a ne levné plastové jak to budou asi chtít někteří další. Tedy jestli budou na venek vypadat stejně, tak by němel být problém si je koupit za svoje.

Jak ale udělám abych mi vrátili peníze anebo doplatil jen část navíc? Nechce aby moje peníze co dávám, byly použité na okna pro někoho jiného. Stačilo by udělat rozdíl čásky.
Doplňuji:
Dík. Tedy budu to řešit na schůzi.

Vím, že to je i na opravy ale chtějí ihned okna. Které jsou nejsou kvalitní. Ve fondu se na to přímo šetří.

Protože to záleží na většině,tak je možné, že moje peníze které tam dávám použijí na okna pro někoho jiného a nebudu s tím moc nic dělat? To je zase debilní zákon.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Peníze v bytovém fondu musí být užity přiměřeně podle toho kolik kdo do něj vložil, není možné části vkladatelů okna plně zaplatit a zbytku to nekompenzovat. Vy se domluvte na schůzi nebo s vedením společenství vl., že si za lepší a kvalitnější okna doplatíte. Na výměnu oken ve vašem bytě připadne nějaká částka, a vy si jen doplatíte to, co ty dražší budou stát.

Může nastat problém s tím, že firma jež to bude dělat nebude mít certifikaci k zabudování vašich dřevěných oken (mohl by jste přijít o záruku), proto si to dopředu zjistěte a pokud bude potřeba požádejte výrobce o zabudování.

Další odpovědi
iceT

Peníze z bytového fondu nejsou jen na nová okna,z nich se platí i další věci,třeba domovní zvonky,pokud je někdo rozbije,jiné další úpravy na domě i v domě apod.
O bytovém fondu rozhodují všichni,kdo do něj přispívají a samozřejmě vítězí většina,pokud vím.Ty s novými okny ve svém bytě nemusíš souhlasit,a můžeš si je nechat udělat za své.Akorátže pokud si necháte udělat okna hromadně,tak cena oken v jednotlivých bytech vyjde o dost levněji.

Drap

Takovýto postup lze schválit na členské schůzi vlastníků