Jak se dělaj ty malinké koláčky?

Jak se dělaj ty malinké koláčky? Nemusej bejt přímo svatební…

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Od všeho dáš míň než na ty velký koláče.

Další odpovědi
anonym

Od mé babičky – svatební koláče.
10 žloutků a 1 celé vejce,
1 litr mléka, kvasnice,
60 dkg cukru, sůl,
½ másla a kousek loje,
2 dkg mouky, míchané s hladké a krupice.

Koláče obyčejné
Na půl litru mléka se dá 1 vajíčko, trochu kvasnic, trochu soli, trochu omastku a trochu cukru. Nepříliš tuhé těsto se vypracuje a v teple nechá vykynout.

Vidíte, já v tom sešitu čtu trochu toho a trochu toho. Ale bylo to dobrý.

panenka

500 g polohrubé mouky., 80 g droždí., asi 2 dcl mléka., 2 lžíce pískového cukru., 2 žloutky., sůl., 250 g ztuženého tuku., tuk na vymazání plechu., zakysaná smetana na potření, směs moučkového a vanilinového cukru na obalení.,

Náplň – 500 g měkkého tvarohu., žloutek., 4 lžíce pískového cukru., balíček vanilinového cukru., lžíce citronové šťávy., čerstvé nebo kompotované ovoce.,

Mouku prosijeme a uprostřed uděláme důlek, do kterého rozdrobíme droždí, přidáme cukr, trochu vlažného mléka a zamícháme. Po vykynutí kvásku přidáme zbylé vlažné mléko rozšlehané se žloutky, nahrubo nastrouhaný tuk, sůl a zpracujeme vláčné těsto, které nenechávame kynout. Těsto vyválíme na plát asi cm silný a kulatou formičkou vykrajujeme menší kulaté koláčky. Na každém vytlačíme střed a naplníme ho. Malé koláčky přeneseme na tukem vymazaný plech, vložíme do hodně vyhřáté trouby a upečeme do zlatova. Ještě horké potřeme zakysanou smetanou a obalíme ve směsi moučkového a vanilinového cukru.