cool2ka

Jak se dělaj Rafaelo kuličky?

Nejlepší odpověď
hanulka11

125g Omegy/ztužený tuk/, 1 Salko, 200g kokosu (1 pytlík) + kokos na obalení, mandle (bez slupky)

POSTUP PŘÍPRAVY

Rozpustíte půlku Omegy (125g), jakmile lehce schladne, do toho nalijete 1 salko – vyšlehat šlehačem do zhoustnutí. (Salko nevařit!!!) Pak přisypat pytlík kokosu (myslím že dělají jen 200g-mové, tak celý). Smíchat aby to tvořilo celek. Nechte si směs v lednici chvíli stuhnout a pak dělejte kuličky, do kterých zabalíte mandli a následně ještě obalíte v kokosu. Můžete je nechat samostatně nebo dávat do malých papírových košíčků

je dobré ale dělat ze 2 dávek – jsou totiž moooooooc výborné
Doplňuji:
Oprava-zchladne a ztuhnout

Další odpovědi
panenka

ZDE V ODKAZE VÁM ZASÍLÁM RECEPT

Zdroj: http://vanoce-silvestr.cz/vanocni-cukrovi-recepty/rafaelo/

ReHu

Receptů je mnoho, já je dělám pouze ze Salka + strouhaného kokosu. Doprostřed dávám větší lískový oříšek.
Je dobré nechat těsto aspoň 1–2 hod odležet, aby kokos pořádně nasákl a těsto bylo tužší, ale homogenní.

Terryle

Já je dělám podle následujícího:

nadrtit / nastrouhat dortové oplatky (případně i griliášový Vlnky)
moučkovej cukr
mléko
mletý mandle

Myslím, že se můžou dát i bílky, ale tam bych brala ohled na to, že se nevařený můžou začít kazit. A jde to v pohodě i bez nich.
Kolik čeho, to vám teď z hlavy neřeknu. Ale tak, aby to drželo pohromadě a chutnalo vám to :o)
Smíchat, zpracovat, vyvalovat kuličky, pak do každé vmáčknout mandli a nakonec obalovat v kokosu.
Jsou moc dobrý, jenom mí známí tvrdí, že je dobrý nevidět, jak je dělám. Nějak se nemůžou srovnat s tím, jak nechutně ta hmota vypadá, než se začne tvářit jako těsto :o)