Kepler

Jak se dělá snapshot, resp. printcreen?

Na klávesnici odpovídající klávesu s tímto označením nemám, jen „PS“ na nevyšší řadě kláves vpravo vedle F, což by mohlo být ono. Ale když jsem ji zmáčknul, nic se nedělo a mezi staženými soubory nic není. Kam se to ukládá? Mám win7.

Nejlepší odpověď
Alesh

Máš to v clipboardu, musíš si otevřít Malování nebo jinej grafickej program a tam to vložit (Ctrl+V), pak uložíš klasicky jako jakýkoli jiný souboru, tj. zvolíš si složku a název souboru + zvolíš požadovaný formát obrázku (nejčastěji asi JPG, příp. PNG).

Kepler

Alesh: díky, nakonec jsem na to podle tvé informace přišel, i když mi to trošku trvalo.

Arne1

A když k tomu PS stiskneš Alt, tak ti to sejme pouze aktivní okno.