januli

Jak se dělá poleva na věnečky?

nevíte,prosím,jak se dělá poleva na věnečky,taková na těch klasických z cukrárny?
děkuji Jana K.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já dělám,když už teda dělám,je to náročné na čas,polevu takhle: do hrnce dám cukr, zaliji troškou vody, aby se cukr rozvařil a ještě horký ho vliji do moučkového cukru. Míchám a přidávám roztavené máslo. No a pak to napatlám a nechám ztuhnout…Dobrou­ chuť

Další odpovědi
annas

Rumová poleva:
2 lžíce horkého mléka, 1 lžíce rumu, 15 dkg, cukru moučka – vše třeme asi 10 minut.

Cukrová pooleva: 150 g moučkového cukru, voda, 1 lžíce citronové šťávy. Do misky nasypeme cukr, zalijeme ho vodou, citronovou šťávou a mícháme, až poleva zbělí a zhoustne.

Rumovo-citronová: 300g moučkového cukru, cca 3 polévkové lžíce mléka, cca 1 lžíce citrónové šťávy, cca 2 lžíce rumu.
Do misky si dáme 300g moučkového cukru a dáme vařit mléko (stačí klidně v mikrovlnce). Do cukru přidáme cca 3 lžíce vroucího mléka, rum a citrónovou šťávu. Kdyby byla poleva moc hustá, naředíme ji vroucím mlékem. Dále buď rozmixujeme nebo jen pořádně umícháme vařečkou, dokud není polevá hladká.

Můžete koupit v potravinách cukrovou polevu v prášku a připravit podle návodu.

V cukrárnách se používá poleva č. 2.

Internetová kuchařka

BEAES

Já ji dělám z cukru, teplé vody, kapky rumu a pár kapek limetky. Důležité je, aby jste ji dobře rozmíchala.

vagra

Myslím,že máte pravděpodobně na mysli FONDÁN.Recept na jeho výrobu je např.na stránce:

http://www.la­buznik.com/re­cipe.php?ID=19010

Zdroj: http://www.la­buznik.com/re­cipe.php?ID=19010

anonym

Cukr, rum a horké mléko třete 10 minut v misce. Polevou pak žloutkové věnečky přeléváte.Jsou i jiné,třeba karamelové.

Lucimia

Abyste měla úplně stejnou polevu, můžete jí koupit v cukrárně. Prodává se za pár Kč.

ReHu

Já dělám tu co kropítko, přidávám pár kapek citr.šťávy.